http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/vervmw0t7v8vhqwq.jpg Iuventa Michalovce bude mať aj v sezóne 2018/2019 výbornú pravú stranu. Na nových zmluvách sa totiž dohodli oba ľaváčky zo základnej zostavy a slovenské reprezentantky Tatiana Fiľková – Trehubová a Veronika Habánková. Vystužiť pravú stranu prichádzajú z dorastu aj nádejné Bibiana Štefaniková s Michaelou Štefanovou, obe juniorské reprezentantky Slovenska. Naša pravá strana tak opäť bude mať obrovskú kvalitu.

„S Habánkovou a Fiľkovou – Trehubovou sme sa dohodli na ročných kontraktoch. O ich kvalitách nikto nepochybuje. Habánková patrí už dlhodobo medzi najlepšie ľaváčky v lige, Fiľková – Trehubová sa síce vlani zo začiatku trošku hľadala, čo sa po prestávke dalo aj čakať, no na konci sezóny už patrila medzi opory. Sme radi, že v tíme budú aj Štefaniková so Štefanovou. Našim dlhodobým cieľom je zapracovávať naše odchovankyne do A tímu. Môžu sa od skúsených hráčok veľa naučiť a v budúcnosti zaujať ich miesta nielen v Iuvente, ale aj v slovenskej reprezentácii,“ podotkol Radoslav Kozlov, športový riaditeľ Iuventy.

Po podpísaní štyroch ľaváčok vyzerá káder Iuventy pre sezónu 2018/2019 takto: Brankárky – Ira Jablonská, Milena Petkovič, Katarína Muliková, pivotky – Vladimíra Kišiková, Nikoleta Trúnková, ľavé krídla – Andrijana Janičičová, Daniela Marcinčáková, Martina Pustá, ľavé spojky – Irina Kompaniets, Adriana Holejová, stredné spojky – Patrícia Wollingerová, Vladimíra Bajčiová, pravé spojky a krídla – Veronika Habánková, Tatiana Fiľková – Trehubová, Michaela Štefanová, Bibiana Štefaniková. „Dohodnutí sme aj s dvoma mladými slovenskými hráčkami, ktoré majú obrovský potenciál. Verím, že tento potenciál svojim prístupom k tréningu premenia do takej podoby, že v krátkom období sa z nich stanú opory nie len v Iuvente, ale aj v reprezentačných výberoch. Sú to hráčky na postoch spojky Miriam Kakaščíkova a Miriam Milenkyová. Týmto krokom sa posúvame opäť bližšie k nášmu dlhodobému cieľu. Tým cieľom je postaviť náš A tím hlavne z domácich hráčok, alebo z nádejných slovenských hráčok, ktoré sa budú v budúcnosti presadzovať v top kvalitných európskych kluboch a pomôžu tak sebe aj slovenskej hádzanej. Toto je naša filozofia a sme radi, že sa nám darí j napĺňať,“ pokračoval Radoslav Kozlov.

Zdieľaj

Prečítané: 628x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max