http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/c0teba7wb83h4k7p.jpeg Po brankárke Milene Petkovičovej máme druhú letnú posilu. Stala sa ňou ľavá spojka Iryna Kompaniecová. Dvadsaťštyriročná ukrajinská reprezentantka prichádzajúca z Karpaty Užhorod sa s nami dohodla na jednoročnej zmluve, s následnou opciou. Káder Iuventy je tak už prakticky uzavretý.

„Po tom, čo nám Marianna Rebičová avizovala, že chce skúsiť šancu hrať vonku, hľadali sme náhradu na post ľavej spojky. Ako prvé sme oslovili hádam všetky slovenské hráčky, ktoré by mohli zastať pozíciu jednotky na poste ľavej spojky. Vzhľadom k ambíciám a aj k pozícii v akej Iuventa je, sme potrebovali skúsenejšiu hráčku, ktorá dobré bráni a je nebezpečná aj v útoku. Pri slovenských hráčkach tohto kalibru sme neuspeli a tak sme sa začali obzerať v zahraničí. V hre bolo niekoľko zaujímavých hráčok. Nakoniec sme sa dohodli práve s Irynou Kompaniecovou, ktorú v klube vítam a držím jej prsty,“ poznamenal športový riaditeľ Iuventy Radoslav Kozlov, ktorý následne opísal, prečo sa klub rozhodol práve pre urastenú ukrajinskú reprezentantku. „Ako som už povedal, v hre bolo viacero variant. Nakoniec sme sa rozhodli, aj na základe odporúčania skúseného, vtedy ešte trénera Iuventy Jána Packu pre ňu. Presvedčila na skúške, ktorú v klube absolvovala.“

Kto je Iryna Kompaniecová

Iryna Kompaniecová sa narodila 21. novembra 1993 v Krivom Rogu, teda v meste, kde sa narodila aj iná známa hádzanárka Julia Managarová, ktorá v tomto čase už reprezentuje Rusko. Práve HC Sparta Krivyj Rog je pre Kompaniecová materským klubom, v ktorom pôsobila až do sezóny 2014/2015. Následne prestúpila do Karpaty Užhorod, kde pôsobila pod vedením bývalého trénera Iuventy Borysa Petrovského. V lanskej sezóne sa stala najlepšou strelkyňou tímu. Na svojom konte má aj viacero reprezentačných štartov. V poslednej kvalifikácii o postup na ME do Francúzska, kde Ukrajinky skončili vo svojej kvalifikačnej skupine na poslednom mieste, odohrala štyri zápasy. Zaknihovala v nich šesť gólov, z toho päť v poslednom súboji na pôde Chorvátska.

Zdieľaj

Prečítané: 405x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max