http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/zpfusug7gk2wfdme.JPG V národnom slovenskom play-off ide do tuhého. V sobotu odštartuje finálová séria, v ktorej sa už po jedenástykrát stretnú obhajca majstrovského titulu a desaťnásobný majster Iuventa Michalovce a aktuálne deväťnásobný majster (posledný titul v sezóne 2004/2005) HK Slovan Duslo Šaľa. Pôjde teda opäť o súboj odvekých rivalov a nielen historicky, ale aj aktuálne dvoch najlepších slovenských tímov. Michalovčanky si tretím miestom v MOL lige a tým, že skončili v dlhodobej časti pred Šaľou vydobyli výhodu, ktorú chcú v sobotu (začiatok o 17.30 hod.) a v nedeľu (začiatok o 10.30 hod.) pretaviť v dve víťazstvá.

„My sme aj trochu čakali, že naším finálovým súperom bude Šaľa. Tá v priebehu sezóny podávala vyrovnané výkony a preto podľa očakávania Prešov v semifinále prekročila,“ podotýka kapitánka Iuventy Michalovce Patrícia Wollingerová, pre ktorú to bude už ôsme finále v rade. Na svoje prvé finálové zápasy čaká ďalšia spojka Adriana Holejová. „Ja osobne sa na svoje prvé finálové zápasy veľmi teším. Tvrdo pracujeme na tom celú sezónu, aby sme sa do finále dostali a teraz sa nám to podarilo. Z hľadiska som pozerala minulé finálové série a teraz aj ja budem ich súčasťou,“ uviedla kanonierka, ktorá sa trinástimi a siedmimi gólmi podieľala v minulých dňoch v najvyššej súťaži starších dorasteniek na deštrukcii Trenčína Prešova.

Súperom Zemplínčaniek bude opäť šalianske Duslo. To v sezóne predvádzalo dobré výkony a počas celej MOL ligy dýchalo medailistom na krk. „Ako som už povedala, predvádzali počas celej sezóny vyrovnané výkony. Určite majú svoje ciele, no tie máme aj my. Chceme získať jedenásty slovenský titul a ukázať, že sme najlepšie na Slovensku,“ zdôrazňuje Patrícia Wollingerová. Iuventa ale až taký favorit v tejto finálovej sérii nie je. So Šaľou sa stretla v sezóne už štyrikrát (dvakrát v MOL lige, dvakrát vo finále Slovenského pohára) a zakaždým platilo môj dom, môj hrad. Hráčky Dusla, ktoré teda získali už dvakrát skalp svojho odvekého rivala, si môžu povedať teraz alebo nikdy. „Práve preto, že dvakrát s nami vyhrali, budú mať určite motiváciu vyššiu. Na druhej strane, aj my sme ich dvakrát v sezóne zdolali a myslím si, že máme na to káder, aby sme sa tešili z titulu opäť,“ pokračuje Patrícia Wollingerová.

Výhoda prvých dvoch domácich dueloch stojí na michalovskej strane. „Sobotňajší zápas bude podľa mňa najdôležitejší. Musíme ho zvládnuť. Keď sa tak stane a uspejeme následne aj v nedeľu, budeme mať obrovskú psychickú výhodu a práve do tejto pozície sa chceme dostať,“ dodáva michalovská kapitánka a na jej slová nadväzuje aj jedna z najmladších hráčok v kádri trénera Jána Packu. „V tejto sezóne sme doma ešte neprehrali a ja verím, že to takto bude aj po víkende. Keď sa tak stane, budeme viesť v sérii 2:0, čo je našim prvotným cieľom. Následne by sme išli do Šale s obrovskou psychickou výhodou a súper by bol pod tlakom,“ podotýka Adriana Holejová, ktorá sa následne pozrela aj na finálového súpera Iuventy. „Šaľa má svoju kvalitu. Je tam niekoľko seniorských reprezentantiek, ako aj mojich spoluhráčok z juniorskej reprezentácie. Musíme sa mať na pozore hlavne pred spojkami, či strelkyňou Klučkovou. My sa musíme presadiť svojou hrou, nemôžeme sa im prispôsobiť. Keď budeme hrať svoju hru, určite budeme po víkende spokojnejšie my,“ presvedčivo dodáva Adriana Holejová.

Zdieľaj

Prečítané: 115x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max