http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/oedxzot4x8ig404t.JPG Tri týždne zostávajú do záverečných bojov v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy hádzanárok 2018 vo Francúzsku. Na zápasy proti Čiernej Hore a Poľsku nominoval hlavný kouč Dušan Poloz, pre ktorého to bude rozlúčka s národným tímom SR, 17-členný káder. V ňom sa ocitli aj štyri hráčky michalovskej Iuventy. Ide o kridelníčku Máriu Holešovú, ako aj spojky Veroniku Habánkovú, Tatianu Fiľkovú - Trehubová a Mariannu Rebičová. Iba medzi náhradníčkami sa ocitli pivotky Vladimíra Kišíková a Nikoleta Trúnková

Nominácia je oproti predchádzajúcemu zrazu v marci bez výraznejších zmien. Len na poste pivotky sa po zranení vracia do reprezentácie Kristína Pastorková, ktorá zaujme miesto Vladimíry Kišíkovej. Navyše tentoraz by už malo prísť aj k návratu strednej spojky Klaudie Michnovej. V marci z neho ešte zišlo, ale už vtedy Poloz avizoval, že sa blíži čas, keď si opäť oblečie najcennejší dres. Slovenky sa zídu v piatok v hoteli Thermal Šírava Spa Resort v Kaluži pri Michalovciach. "Už bude po bojoch v play-off a každý má v hlave ukončenie sezóny, preto skôr ako dievčatá opäť naskočia na palubovku, začneme sa tam aktívne fyzicky, ale aj mentálne pripravovať na posledné dva kvalifikačné. Ako vždy, aj tento rok pôjde o aktívnu regeneráciu po náročnej sezóne pre všetkých, kruhové tréningy, teambuilding, videoporady a najmä stmelenie kolektívu. V nedeľu popoludní sa presunieme do Michaloviec, kde už večer bude prvý tréning v hale. Zostaneme tam až do odletu do Poľska v sobotu 2. júna," poznamenala vedúca družstva ženskej hádzanárskej reprezentácie SR Martina Halásová.

Slovenky vo štvrtok 31. mája od 19.00 h nastúpia v domácej rozlúčke s kvalifikáciou v michalovskej Chemkostav aréne proti Čiernohorkám, ktoré sú zatiaľ so stopercentnou bilanciou na čele tabuľky 2. skupiny. Záverečné vystúpenie absolvujú v nedeľu 3. júna od 18.30 h v Koszaline proti Poľkám. Slovenské hádzanárky figurujú v 2. skupine na 3. mieste o skóre za Poľkami, prvé dva tímy postupujú priamo a na šampionát sa dostane aj najlepší z tímov na 3. pozíciách vo všetkých skupinách.

Nominácia hádzanárok Slovenska na dvojzápas kvalifikácie ME 2018 s Čiernou Horou a Poľskom (31. mája a 3. júna 2018):
brankárky: Adriana Medveďová (HC Dunarea Braila/Rum.), Lucia Gubiková (ŠŠK Prešov)
pivotky: Eva Minárčiková (DHC Sokol Poruba/ČR), Kristína Pastorková (HK AS Trenčín)
krídelníčky: Alžbeta Rechtorisová (DHC Sokol Poruba/ČR), Annamária Patrnčiaková (HK Hodonín/ČR), Mária Holešová (Iuventa Michalovce), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Martina Školková (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Monika Rajnohová (Le Havre Athletic Club Handball/Fr.), Simona Szarková (DHK Baník Most/ČR), Mária Olšovská (SHK Veselí nad Moravou/ČR), Veronika Habánková, Mariana Rebičová, Tetyana Fiľková-Trehubová (všetky Iuventa Michalovce), Karin Bujnochová (HK Slovan Duslo Šaľa), Klaudia Michnová (HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou)

Náhradníčky:
brankárky: Zuzana Haládiková (HK Slovan Duslo Šaľa), Soňa Furgaláková (HK AS Trenčín)
pivotky: Nikoleta Trúnková, Vladimíra Kišíková (obe Iuventa Michalovce)
krídelníčka: Martina Tulipánová (DHC Slavia Praha/ČR)
spojky: Julia Kučerová (Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE/Maď.), Eva Veselková (SHK Veselí nad Moravou/ČR), Jasmína Vargová, Nikola Rácková (obe HK Slovan Duslo Šaľa), Tatiana Šutranová, Martina Bačíková (obe ŠŠK Prešov)

SITA

Zdieľaj

Prečítané: 206x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max