http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/6qqvgp7xxvbcpz2j.JPG Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v zápase 20. kola najvyššej súťaže nad HK AS Trenčín 35:31 (16:17) a pripravili tak Trenčínu druhú porážku v sezóne. Zverenky trénera Ľuboša Holeja odohrajú do konca súťaže ešte dva zápasy. Najbližšie sa predstavia opäť doma, keď v utorok 8. mája o 15.00 hod. privítajú v predohrávanom stretnutí 21. kola celok Prešova. Sezónu následne ukončia duelom posledného 22. kola v Stupave.

V súboji dvoch tímov bojujúcich o medailu začali lepšie Michalovčanky. Tie na začiatku desiatej minúty viedli tesným trojgólový rozdielom (10:7). Domáce hráčky aj naďalej naťahovali svoj náskok, ktorý krátko pred uplynutím 20. minúty narástol na šesť gólov (16:10). Posledná desaťminútovka ale zverenkám trénera Ľuboša Holeja nevyšla. Prehrali ju 0:7 a v polčase tak viedol Trenčín 17:16. Druhé dejstvo opäť odštartovali lepšie Michalovčanky. Tie ťažili z úspešných zákrokov brankárky Mulikovej a takisto aj z gólov kanonierky Adriany Holejovej, ktorá zaknihovala trinásť presných zásahov (z toho deväť v druhom dejstve). V 42. minúte si opäť vypracovali šesťgólový náskok (26:20), no Trenčín opäť zdvihol hlavu. Po jeho štyroch góloch reagoval tréner Ľuboš Holej oddychovým časom, na ktorý jeho zverenky zareagovali ihneď dvoma gólmi. Trenčín ale krátko pred začiatkom poslednej desaťminútovky znížil na 27:29. Dráma sa ale nekonala. Iuventa totiž posledných desať minút vyhrala 5:3 a po víťazstve 34:31 si naďalej drží šancu na zisk bronzovej medaile.

Iuventa Michalovce - HK AS Trenčín 35:31 (16:17)
Pok. hody: 1/1 - 5/4. Vylúčené: 2 - 1. Rozhodovali: V. Cibere a Richvalský. Divákov: 45.
IUVENTA: Muliková - Pustá 5, Marcinčáková 4, Holubová, Štefaniková 3, Štefánová 6, A. Holejová 13/1, Gajdošová 3, Duranková, Hospodárová 1.
HK AS: Andrejková, Hanzaliková - Takáčová 3, Michalcová, Minárechová 4, Nejedlíková 7, Ušiaková 5, E. Rajnohová 8/4, Mesárošová, Grófová 3, Bahelková, Polláková, Jašková 1.