http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/mfodd4fixic4ic48.JPG Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v zápase 20. kola najvyššej súťaže na domácej pôde nad HK AS Trenčín 36:32. Zverenky trénera Marcela Vaľa odohrajú do konca súťaže ešte dva ligové zápasy. Najbližšie sa predstavia opäť doma, keď v utorok 8. mája o 13.00 hod. privítajú v predohrávanom stretnutí 21. kola celok Prešova. Sezónu následne ukončia duelom posledného 22. kola v Stupave.

Michalovčanky, za ktoré nastúpilo opäť šesť žiačok, sa pustili od začiatku do súpera. V prvom polčase viedli už o sedem gólov, záver ale vyšiel lepšie Trenčínu, ktorý skorigoval na 17:13. Domácim ideálne nevyšiel ani úvod druhého dejstva. V 33. minúte síce ešte viedli 20:14, no o tri minúty neskôr už bolo 20:18. Michalovčanky ale zapli na vyššie obrátky a stále si držali viacgólové vedenie. Desať minút pred koncom vyhrávali 30:25 a zdalo sa, že zápas dovedú bezpečne do víťazného konca. Trojgólová šnúra Trenčína ale stretnutie zdramatizovala. Nakoniec sa dráma nekonala. Trenčín síce v 57. minúte znížil na rozdiel jedného gólu (31:30), posledné minúty však Iuventa vyhrala 5:1 a nakoniec triumfovala 36:32.

Iuventa Michalovce - HK AS Trenčín 36:32 (17:13)
Pok. hody: 3/3 - 1/1. Vylúčené: 2 - 1. Rozhodovali: V. Cibere a Richvalský. Divákov: 40.
IUVENTA: Hámorská - Dynisová, Racová, Romančáková 2, Čižmárová 1, Čižmariková, Čobanová, Kobová, Polievková 2, Dušková 3, Duranková 7, Ferencová 1, Gajdošová 7, Rovňáková 11/3, Miturová, Hospodárová 2.
HK AS: Žitňanová - Michalcová 2, Vépyová, Kováčiková 1, Sedláčková 5, Belicová 2, Andrejková 8/1, Bahleková 6, Ďuržová 3, Dovičinová, Benkovská, Breznická, Žitňanová, Jašková 5.