http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/ca4uddja40hvfzdu.JPG Hádzanárky Iuventy Michalovce sú po troch prehrách na ihriskách súperov v tabuľke spoločnej česko-slovenskej MOL ligy na treťom mieste. Čelo tabuľky je ale poriadne nabité. Veď prvý Most a štvrtú Šaľu delí iba šesť bodov, Michalovčanky strácajú na lídra tri body a druhá Slávia Praha iba dva. No a práve v Prahe si to v nedeľu rozdajú aktuálne druhý a tretí tím tabuľky v priamom súboji o druhú priečku.

„Vieme, že nás tam čaká veľmi ťažký zápas. Ak chceme ešte pomýšľať na čelo tabuľky, musíme ho zvládnuť,“ podotýka pravá spojka Iuventy a slovenskej reprezentácie Veronika Habánková, ktorá sa na konfrontáciu so „zošívanými“ teší. „Vždy je lepšie hrať proti takémuto silnému súperovi, ako proti tímu, kedy musíte potvrdzovať rolu favorita. Slava má kvalitné družstvo, v tejto sezóne predvádza dobré výkony a zaslúžene je tam, kde je,“ pokračovala Veronika Habánková.

Zverenky trénera Františka Urbana síce v jeseni doma Slaviu Praha zdolali 33:28, no na dva body sa poriadne nadreli. V zápase sa oba tímy striedali vo vedení a Michalovčanky až v samom závere zlomili odpor súpera. „Bolo to vtedy ako na hojdačke, každý chvíľu viedol. Čo si pamätám, bol to výborný zápas a taký očakávam aj v nedeľu v Prahe. Je to možno už otrepaná pesnička, no musíme to byť práve my, kto bude udávať tón zápasu. Iba svojimi zbraňami ich môžeme zdolať, nemôžeme sa prispôsobiť ich hre, pretože to bude voda na ich mlyn. Musíme hrať rýchlo, v obrane byť správne agresívne a v útoku zase efektívne,“ uviedla Habánková recept na Pražáčky. V závere sa ešte pustila do silných stránok nedeľňajšieho súpera. „Veľkú kvalitu majú hlavne v spojkovom rade. Práve na ich spojky si musíme dať pozor a ako hovorím, musíme byť hlavne v útoku efektívne.“

Zdieľaj

Prečítané: 406x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max