http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/2ttcpyzu0iuregmy.JPG Dorastenecké tímy Iuventy sa v jarnej časti vydali smerom k budúcnosti. Momentálne podľa vedenia klubu nie sú prioritné výsledky, skôr sa tréneri majú zamerať na stabilizovanie výkonnosti jednotlivých hráčok, tak aby sa oba tímy v budúcnosti vrátili na pozície, ktoré si v minulosti vydobyli.

Michalovské dorastenky v roku 2018 zatiaľ odohrali spolu osem duelov, v ktorých zaknihovali až šesť víťazstiev. Staršie dorastenky sú dosiaľ stopercentné, päťdesiatpercentnú bilanciu má novovytvorené družstvo mladších dorasteniek, v ktorom pendlujú aj staršie žiačky, dokonca aj také, ktoré môžu za žiačky hrať aj v budúcej sezóne. „Naším cieľom je predovšetkým vychovávať hráčky, ktoré budú schopné sa presadiť v európskej hádzanej a pomôcť tak dvihnúť úroveň hádzanej na Slovensku. V oboch dorasteneckých tímoch došlo k zmenám, tak na trénerských postoch, ako aj v kádroch. Niekoľko starších dorasteniek po zmene u nás skončilo. Úprimne sa priznávam, že som sa obával toho, ako to tréneri aj hráčky zvládnu.“ konštatuje športový riaditeľ Iuventy Michalovce Radoslav Kozlov.

Ten mal po skončení jesennej časti neľahkú úlohu, hľadať na trénerské miesta oboch tímov takých ľudí, ktorí by zapadli nielen koncepčne, ale hlavne aby nadviazali na dobrú robotu predchádzajúcich kormidelníkov. Zatiaľ sa zdá, že tak Ľuboš Holej, ako aj Marcel Vaľo takými trénermi sú. „Chcem vyjadriť rešpekt pred odvahou spomínaných trénerov. Dobre vedeli, že idú do neľahkej situácie vzhľadom k predchádzajúcim udalostiam. No vzali to ako výzvu a to si veľmi vážim. Tiež by som chcel zložiť poklonu aj pred staršími žiačkami, ktoré nastupujú aj v kategórii mladších dorasteniek. Vekový rozdiel v tomto období hrá veľkú rolu, no dievčatá to zvládajú naozaj bravúrne. Klobúk dole aj pred našimi mladšími dorastenkami. Mnohé nastupujú za staršie dorastenky, kde sú častokrát viac ako vyrovnaným súperom. Chcem tiež pochváliť staršie dorastenky, ktoré sa rozhodli pokračovať v hádzanej aj po zmenách, ktoré nastali. Verím, že ich vytrvalosť a flexibilita im čoskoro prinesie výsledky. Ukázali totiž, že na sebe naozaj chcú pracovať a to je veľmi dôležitý signál nie len pre vedenie klubu a klubových trénerov,“ dodáva Radoslav Kozlov. My len dodajme, že michalovské dorastenecké výbery budú v hre až v utorok 27. marca, kedy ich čakajú súboje dohrávaného pätnásteho kola najvyšších súťaží na ihrisku UDHK Nitra.

Zdieľaj

Prečítané: 269x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max