http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/46ugsyj3s0xueqis.JPG Hádzanárky Iuventy Michalovce utrpeli v minulých dňoch straty tak na palubovke, ako aj v kádri. Po tom, čo prišli po prehre 24:31 v Šali o desaťzápasovú výhernú sériu sa udiali aj zmeny v kádri trénera Františka Urbana. Na tréningu sa vážne zranila brankárska jednotka Iryna Jablonská - Bobal (chýbať bude možno aj pol roka), no a na konci februára sa vedenie klubu dohodlo na ukončení zmluvy s ďalšou Ukrajinkou Dariou Kotovou.

„Čo sa týka brankárskeho postu, šport prináša aj takéto situácie. Jednotkou teraz bude Nataša Antičová. Pri nej vidím od začiatku roka zlepšenie. Spolu s Irou už dostávali v posledných zápasoch zhruba rovnakú minutáž. K dispozícii mám aj talentovanú Muliková, ktorá už takisto dostala niekoľko šancí v zápasoch. Čo sa týka pravej strany, na tej budú viac príležitosti dostávať Taňa Fiľková - Trehubová, ktorá sa posunie na krídlo a ďalšia slovenská reprezentantka Veronika Habánková. Na spojke môžu alternovať aj iné dievčatá, ako Rebičová, Wollingerová, Bajčiová či Holejová,“ uviedol tréner michalovskej Iuventy František Urban.

Iuventa po prehre v Šali prišla o prvú pozíciu v tabuľke. Aktuálne jej patrí s trojbodovou stratou na lídra z Mostu tretie miesto. O naštartovanie novej víťaznej série sa jej hráčky pokúsia túto sobotu, kedy v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú jedného zo svojich troch tohtosezónnych premožiteľov DHK Zora Olomouc. Ten na jeseň po obrovskom boji doma zvíťazil tesne 24:23. „Bol to pre nás smolný zápas, ktorý sme mohli tak vyhrať, ako prehrať. Bolo to ako na hojdačke. Verím, že tak ako nám šťastena nepriala tam, teraz to bude naopak a v zápase si pripíšeme dva body,“ podotýka František Urban. Ten v závere podrobne opísal sobotňajšieho súpera Michalovčaniek, ktorý podotýkame ťahá päťzápasovú víťaznú sériu. „Ide o družstvo, ktoré je pokope už dlhšiu dobu. Túto sezónu mal Olomouc viacero dobrých výsledkov, nielen víťazstvo s nami. Naposledy doma zdolal v dôležitom súboji Veselí 25:24, no viedol tuším už aj o desať gólov. Pozor si musíme dať hlavne na strelkyne Ružičkovú, Gajdošíkovú, či Kubáčkovú.“

Zdieľaj

Prečítané: 294x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max