http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/g0p2uonw8r0ia2f6.jpg Michalovská Iuventa má novú posilu. Jej káder v týchto dňoch rozšírila tridsaťročná spojka Milica Čovičová, ktorá v tejto sezóne do decembra pôsobila v tureckom Ardesen GSK a zahrala si aj vo Vyzývacom pohári. Nová posila michalovskej Iuventy v minulosti hájila v Srbsku farby RK Lasta Radničky Petrol Belehrad, Radnički Kragujevac či ŽRK Naisa Niš. Neskôr si 176-centimetrová spojka vyskúšala angažmány v nemeckých kluboch TuS Metzingen a SVG Celle.

„Hráčka bola u nás na skúške, na ktorej uspela. Zmluvu s ňou, ktorej dĺžka je do konca aktuálnej sezóny s následnou opciou, sme podpísali v týchto dňoch a trénerovi Urbanovi by mala byť k dispozícii už v piatkovom súboji proti Veselí nad Moravou,“ podotkol Radoslav Kozlov.

 

Najnovšou akvizíciou v kádri Iuventy je Milica Čovičová

Aktuálny líder MOL ligy sa rozhodol pre angažmán srbskej legionárky z pragmatických dôvodov. „Naša prvá ľavá spojka Marianna Rebičová chce po tejto sezóne skúsiť zahraničný angažmán, v čom jej nechceme brániť. Našou filozofiou totiž je dať naším hráčkam, ktoré dovŕšili vek 23 rokov, šancu okúsiť zahraničný angažmán. Veríme, že „Mery“ šancu využije a urobí tak dobré meno nielen sebe, ale aj nášmu klubu. Na post spojky sme teda hľadali náhradu. Oslovili sme viaceré slovenské hráčky, ktoré príliš neprejavili záujem. Podobne sme pochodili aj u českých hráčok, tak sme išli legionárskou cestou,“  skonštatoval Radoslav Kozlov.

 

Podľa Radoslava Kozlova klub hľadal náhradu za Rebičovú doma aj v zahraničí

 

Zdieľaj

Prečítané: 860x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max