http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/ii6vhjdow8vnbqnw.JPG V našich dorasteneckých tímoch nastali počas minulých dní zmeny. Pri starších dorastenkách v januári končí Maroš Vikartovský (jeho nástupca ešte známy nie je), pri mladších počnúc novembrom skončil Milan Škopár. Jeho nástupcom sa stal Marcel Vaľo. Bývalý hráč mužského celku Zemplmilk Michalovce, Prešova či Sečoviec, asistent trénera Ľuboša Hudáka vo winLande Michalovce či tréner mládežníckeho HK Junior Michalovce, sa trénerom mladších dorasteniek naplno stal od 1.decembra.

Mladším dorastenkám sa v jesennej časti príliš nedarí. Aktuálne im patrí až deviate miesto, no výsledky neboli hlavným dôvodom zmeny na poste hlavného trénera. „Dôvodom je to, že nás o to požiadal samotný Milan Škopár. S oddôvodnenim, že sa mu tu tažko pracuje, kedže má málo dievčat. Podľa môjho názoru chcel ako veľmi kvalitný a skúsený tréner odovzdať to, čo sa počas svojej bohatej trénerskej kariéry naučil. Jeho rozhodnutie som akceptoval. Musím podotknúť, že pán Škopár je veľký profesionál. K svojej práci pristupoval veľmi zodpovedne. Rozišli sme sa korektne. Čo sa týka výsledkov, tým v súčasnosti nepriradzujeme dôležitosť. Neznamená to však, že nechceme vyhrávať. Jednoducho dôležitejšia je pre nás výchova a rozvoj hráčok.  Pánovi Škopárovi sa chceme za krátke pôsobenie v klube poďakovať a popriať mu v živote veľa zdravia a radosti nie len z hádzanej,“ podotýka športový riaditeľ Radoslav Kozlov na margo odchodu trénera, ktorý sa kormidla ujal v lete. Kozlov sa ihneď po dohode so Škopárom na ukončení jeho pôsobenia v Iuvente zameral na nájdenie náhrady. Jeho voľba nakoniec padla na Marcela Vaľa. „Marcel je mladý ambiciózny tréner, ktorý v minulosti aktívne hádzanú hrával a úspešne pôsobil aj ako tréner, či už vo winLande, kde bol asistentom Ľuba Hudáka alebo pri chlapcoch MHK Junior. Takisto sa venuje fitnes trénerstvu a keďže naše rezervy sú hlavne v sile a kondícii, som presvedčený, že pre Iuventu bude prínosom ,“ dodáva Radoslav Kozlov.

Nový lodivod mladších dorasteniek si ponuku Iuventy veľmi váži. „Je to pre mňa hlavne záväzok a výzva, keďže som v ženskej, či dievčenskej hádzanej ešte nepôsobil. Prichádzam do klubu, ktorý mal, aj má úspechy. Viem, že súčasná situácia v tíme nie je ľahká. Dievčat je málo, chýbali aj výsledky, čo však nie je v posledných mesiacoch pre klub prioritou. Určite budem chcieť nadviazať na to, čo bolo dobré a do tímu samozrejme chcem preniesť aj svoje veci,“ podotýka Marcel Vaľo, ktorý premiéru pri mladších dorastenkách zažije už túto nedeľu na pôde aktuálneho majstra Slovenska ŠŠK Prešov.

Zdieľaj

Prečítané: 713x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max