http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/oit3sokwyv0fi73x.JPG Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase tretieho kola MOL ligy nad tímom TJ Sokol Písek 33:27 a naďalej sú tak bez straty bodu. Zverenky trénera Františka Urbana sa v najbližšom štvrtom kole predstavia v sobotu 23. septembra na pôde SHK Veselí nad Moravou. Tento duel o 15.00 hod. odvysiela televízia 213. Doma ich uvidíme až po reprezentačnej pauze, keď v sobotu 7. októbra o 17.30 hod. privítajú v šlágri piateho kola MOL ligy HK Slovan Duslo Šaľa.

V prvom polčase videli diváci ofenzívnu hádzaná s bohatým počtom gólov. Pomohli k tomu nielen obrany, ale aj brankárky oboch tímov, ktoré nemali svoj deň. Aj preto v prvom dejstve padlo až 34 gólov. Iuventa sa síce v prvej tridsaťminútovke snažila odskočiť svojmu súperovi, no Písek sa zakaždým dotiahol. V pätnástej minúte bolo po presnom zásahu Holešovej 10:7 a zdalo sa, že Michalovčanky sa konečne môžu od súpera gólovo dostať. Lavička Písku ale zareagovala oddychovým časom a po ňom hráčky TJ Sokol zrovnali na 10:10. Domáce si aj naďalej udržiavali tesný náskok, v polčase nakoniec zvíťazili 18:16.

Ani v úvodných minútach druhého dejstva sa Michalovčankám definitívne nepodarilo zlomiť odpor súpera. Ten niekoľkokrát podkúril, treba povedať, že mu viackrát prialo aj šťastie pri odrazených loptách. Aj preto sa Písek držal v hre o dobrý výsledok. V 45. minúte dala michalovská kanonierka Marianna Rebičová na 26:20 a definitívne tým zlomila odpor Písku. Iuventa nakoniec v pohode dokráčala k ďalším dvom bodom, keď zvíťazila 33:27.

Iuventa Michalovce - TJ Sokol Písek 33:27 (18:16)

Pok. hody: 2/2 - 8/6, vylúčené: 1 - 1. Rozhodovali: Daňo a Sabol (obaja Slovensko), 500 divákov.

IUVENTA: Muliková, ANtičová, Jablonská - M. Holešová 3, Rebičová 12, Trúnková 3, Habánková 10/2, Holejová, Wollingerová, Holubová, Bajčiová 3, Fiľková - Trehubová 2.

TJ SOKOL: Preslová, Neubergerová - Boorová 6, Kubišová 4, Mergiová, Novotná, Talafousová, Benešová 1, Kalčiková, Palasová 10/6, Šelaisová 1, Součková 1, Pelšková 4.

Ostatné výsledky 3. kola: Sobota 16. september: SHK Veselí nad Moravou - HK Slovan Duslo Šaľa 22:23 (11:14), DHK Zora Olomouc - HK Hodonín 24:21 (11:11), DHK Baník Most - HC Zlín 35:22 (12:9).  Nedeľa 17. september: HK Sokol Bánovce nad Bebravou - DHC Sokol Poruba 21:27 (13:15). Piatok 3. november: DHC Slavia Praha - Bemaco Prešov (18.00 hod.).