http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/5vrpnxq4fjvi5d5e.JPG V michalovskej Chemkostav aréne sa od piatka do nedele konal už 24. ročník medzinárodného turnaja Memoriál Tomáša Jakubča. Aj tohto roku mohli diváci vidieť v akcii špičkové tímy, okrem domácej Iuventy sa na turnaji predstavili aj maďarská Kisvárda, poľský Lubin a rumunský Brašov. Druhýkrát v histórii podujatia, ktorý je spomienkou na jedného zo zakladateľov michalovskej ženskej hádzanej, prvenstvo získali hráčky Kisvárdy, tie premiérovo triumfovali na Zemplíne ešte v roku 1998. Domáca Iuventa obsadila druhú priečku, keď dokázala vyhrať dva z troch zápasov.

Veľa technických chýb

Na úvod turnaja nastúpili Zemplínčanky proti účastníkovi najvyššej maďarskej súťaže Kisvárde, ktorá sa znovu posilnila o kvalitné hráčky, takže pre domáce to bola veľmi užitočná previerka. Maďarský celok potvrdil úlohu favorita a zvíťazil poľahky o desať gólov. „Bolo vidieť, že je to náš prvý zápas v novom zložení. V oboch polčasoch sme urobili dokopy vyše dvadsať technických chýb, čo je veľa. Boli tam aj jednoduché chyby, čo mohlo byť zapríčinené tým, že sme po hrubej príprave a súhra ešte nie je taká, aká by mala byť. Mali sme však aj pekné momenty, veľmi dobré nám zachytali brankárky. Príležitosť na ihrisku dostali všetky hráčky. Zápas nám ukázal, kde nás tlačí topánka. Som veľmi rád, že s takým silným súperom, ako Kisvárda je, sme si mohli zahrať,“ uviedol po prvom stretnutí letnej prípravy tréner Iuventy František Urban.

Štatistika
Iuventa Michalovce - KKC Kisvárda 24:34 (10:15)
Pok. hody: 4/2 - 5/4, vylúčené: 4 - 4. Rozhodovali: V. Cibere a P. Richvalský - 450 divákov
IUVENTA: Muliková, Jablonská, Antičová - M. Holešová 4, Holubová 1, Kišiková 5, Rebičová 2, Kot 3/1, Habánková 6/1, Holejová, Wollingerová 3, Trúnková, Bajčiová.
KKC: Dzhukieva, Triffa, Balog - Dudás 1, Rocha 6, Trischuk 4, Karács, Umanec, Szabó, Myhovič 1, Tarjányi 1, Orbán 4, Radojevič 9/3, Milanović - Litre 3/1, Marincsák 1, Khakunova 2, Dmitrovič 2, Katona.

Oveľa lepší výkon

V sobotňajšom súboji s rumunským prvoligistom z Brašova, ktorý vlani vo svojej súťaži obsadil šieste miesto, podala Iuventa diametrálne odlišný výkon ako deň predtým. Coronu zmietla z ihriska po jedenásťgólovom triumfe. „Tento zápas sa mi hodnotí oveľa lepšie ako ten predchádzajúci s Kisvárdou. Urobili sme obrovský pokrok, nečakal som, že až tak dobre dievčatá zahrajú. Avšak aj napriek vysokej jedenásťgólovej výhre musíme zostať nohami na zemi a sústrediť sa na seba. Dievčatá ukázali koncentráciu a chuť po víťazstve a proti ďalšiemu kvalitnému súperovi predviedli kvalitný výkon,“ skonštatoval spokojný michalovský kormidelník.

Iuventa Michalovce - ASC 2010 Corona Brašov 37:26 (17:14)
Pok. hody: 3/1 - 0, vylúčené: 2 -5. Rozhodovali: Budzák a Záhradník,  450 divákov.
IUVENTA: Muliková, Jablonská, Antičová - M. Holešová 5, Holubová 1, Kišiková 2, Rebičová 6, Kot 5, Habánková 5/1, A. Holejová 3, Wollingerová 3, Trúnková 2, Bajčiová 5.
ASC 2010 CORONA: Mirca, Rosca - Ciuciulete 1, Tiron 5, Cozma, E. Buceschi 3, Chiper 6, Cretu, Neagu 1, Bloj 3, Hotea 2, Tatar 2, Tomescu 1, Popa, Chiricuta 2.

Ofenzívne predstavenie

Michalovčanky nadviazali v nedeľu na výkon proti Brašovu a do Lubinu sa pustili s chuťou. Takmer po celý prvý polčas viedli, až v závere ich slabšie chvíľky dokázal Lubin využiť na to, aby sa dostal do tesného náskoku. Ten však jeho hráčky neudržali, po prestávke opäť diktovala tempo hry Iuventa. „Diváci videli kvalitný a behavý zápas s množstvom protiútokov. Tuším, že ich bolo až cez 70. Som s ním maximálne spokojný, v druhom a treťom zápase na turnaji sme podali výkony na hranici našich možností, aj keď proti Lubinu sme znovu mali niekoľko hluchých pasáží. Je to škoda, nemusela to byť taká dráma do konca. Je to však len príprava, ešte sme netrénovali napríklad presilovky ani oslabenia,“ uviedol tréner Urban.

Iuventa Michalovce - Zaglebie Lubin 35:34 (15:15)
Pok. hody:
2/2 - 2/2, vylúčené: 2 - 4. Rozhodovali: V. Cibere a Richvalský - 400 divákov
IUVENTA:
Muliková, Jablonská, Antičová - M. Holešová 10, Holubová, Kišiková 2, Rebičová 5, Kot 3, Habánková 6/1, Holejová 2, Wollingerová 5/1, Trúnková 2, Bajčiová.
ZAGLEBIE:
Waz, Malickiewicz - Bilik 1, Semeniuk 4, Trawczynska 3, Buklariewicz 2, Piechnik 7, Rosinska, Wazna 1, Gorna 1/1, Maric, Jochymek 2, Belmas 2, Wasiak, Pielesz 9/1, Milojevič 2.

Ďalšie výsledky turnaja:
Zaglebie Lubin - ASC 2010 Corona Brašov 32:34 (15:14), Zaglebie Lubin - KKC Kisvárda 25:31 (11:14), KKC Kisvárda - ASC Corona 2010 Brašov 32:31 (19:16).

Konečná tabuľka

1. KKC Kisvárda 3 2 0 1 97:80 6
2. Iuventa Michalovce 3 2 0 1 96:91 4
3. ASC Corona 2010 Brašov 3 1 0 2 91:101 2
4. Zaglebie Lubin 3 0 0 3 91:100 0

Individuálne ocenenia:
Najlepšia hráčka: Vesna Milanovičová (Kisvárda)
Najlepšia brankárka: Iryna Jablonská (Michalovce)
Najlepšia strelkyňa: Mária Holešová (Michalovce) – 19 gólov
Miss turnaja: Viktoria Belmasová (Lubin).

Pripravujú sa v Maďarsku
Domácim memoriálom odštartovali Zemplínčanky sériu prípravných duelov. Ako videl úvodné súboje michalovský tréner? „Prvá herná previerka nám odkryla veľmi veľa, najmä individuálne nedostatky, ale aj plusy. Bol som dosť milo prekvapený, že hoci máme v tíme veľa nových hráčok, naša súhra nebola najhoršia. Výnimkou bol prvý zápas s Kisvárdou, v ktorom sme sa hľadali. V súbojoch s Brašovom a Lubinom to však už bolo skoro podľa mojich predstáv,“ zhodnotil vystúpenia svojho družstva Urban. Hneď v nedeľu popoludní odcestovali slovenské šampiónky na krátke sústredenie do maďarskej Kisvárdy, kde budú trénovať tri dni. „Vo štvrtok ráno sa premiestnime do Székesfehérváru, kde odohráme dva prípravné zápasy. Najprv vo štvrtok o 18. hodine proti domácemu Fehérváru a o deň neskôr o 17. hodine s Dunaújvárosom. Hneď po tomto súboji sa vraciame domov a dievčatá dostanú voľný víkend, vôbec prvýkrát v tejto príprave.“

Zdroj: Zemplínsky týždenník





Zdieľaj

Prečítané: 153x




TOPlist



©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max