http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/6f3acuimw0vatvfi.JPG Hádzanárky KKC Kisvárda sa stali celkovými víťazkami 24. ročníka Memoriálu Tomáša Jakubča. Maďarský celok turnajom prešiel bez straty bodu, keď zvíťazil aj vo svojom poslednom zápase nad Brašovom tesne 32:31. Memoriál Tomáša Jakubča pokračuje posledným zápasom v nedeľu o 12.00 hod., v ktorom sa stretnú v súboji o druhé miesto Iuventa Michalovce a poľský Zaglebie Lubin.

Keď chcel rumunský celok pomýšľať po sobotňajšej jedenásťgólovej facke od Iuventy na triumf na turnaji, musel bezpodmienečne zdolať Kisvárdu. Jeho hráčky si zrejme po sobote vstúpili do svedomia, pretože proti tímu, ktorý na turnaji po dvoch zápasoch nestratili ani bod, podali diametrálne odlišný výkon a Kisvárde boli viac ako vyrovnaným súperom. V úvodných minútach sa oba tímy striedali vo vedení. Prvýkrát gólovo odskočila Kisvárda, ktorá po dvoch góloch Brazílčanky Rocha viedla v 23. minúte 13:10 a trojgólové vedenie si jej hráčky udržali až do samého záveru prvého polčasu, ktorý vyhrali 19:16.

Aj v úvode druhého dejstva bola v tesnom vedení Kisvárda. Tá vyhrávala v 41. minúte 25:22 a zdalo sa, že síce s problémami, ale dotiahne aj tretí duel na memoriáli do víťazného konca. Rumunský tím ale zakontroval troma gólmi v rade a odvtedy sa opäť oba tímy striedali vo vedení. V 50. minúte ešte viedla Kisvárda (28:27), no po ďalších troch góloch Brašova v rade bolo skóre otočené v prospech rumunského tímu, ktorý  štyri minúty pred koncom viedol 30:28. Kisvárda ale záver zvládla lepšie a gólom Krisztiny Trisczuk z posledných sekúnd zvíťazila 32:31 a na turnaji tak obsadila zaslúžene prvé miesto.

KKC Kisvárda - ASC Coorna 2010 Brašov 32:31 (19:16)

Pok. hody: 4/4 - 2/2, vylúčené: 4 -6, ČK: 20. Bloj (Brašov, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Budzák a Záhradník, 150 divákov

KKC: Dzhukieva, Triffa, Balog - Dudás, Rocha 5, Trischuk 6/1, Karács, Umanec, Szabó 4, Myhovič 2, Tarjányi, Orbán, Radojevič 3, Milanović - Litre 4, Marincsák 1, Khakunova 1, Dmitrovič 6/3, Katona.

ASC CORONA 2010: Mirca, Rosca - Ciuciulete 3, Tiron, Cozma, E. Buceschi 4, Chiper 6, Cretu 2, Neagu 4/2, Bloj 1, Hotea 1, Tatar, Tomescu 1, Popa 9, Chiricuta.

Predchádzajúce výsledky: Piatok 4. augusta: Iuventa Michalovce - KKC Kisvárda 24:34 (10:15). Sobota 5. augusta: Zaglebie Lubin - ASC 2010 Corona Brašov 32:34 (15:14), Zaglebie Lubin - KKC Kisvárda 25:31 (11:14), Iuventa Michalovce - ASC Corona 2010 Brašov 37:26 (17:14).