http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/tam3sgzb8snn5xp3.JPG V druhom zápase 24. ročníka Memoriálu Tomáša Jakubča zvíťazil rumunský ASC Corona 2010 Brašov nad poľským Zaglebie Lubin tesne 34:32, keď po polčase prehrával 14:15. Memoriál Tomáša Jakubča ďalšími zápasmi v sobotu poobede. Najskôr o 16.00 hod. sa stretnú Kisvárda s Lubinom a o 18.00 hod. príde na rad duel Iuventy Michalovce s Brašovom. Turnaj následne vyvrcholí v nedeľu 6. augusta 2017 zápasmi Kisvárda - Brašov (10.00 hod.) a Iuventa - Lubin (12.00 hod.)

V zápase popredného rumunského tímu a poľského vicemajstra sa hrala vyrovnaná hádzaná. Prvý polčas sa niesol v tom, že obe družstvá sa striedali vo vedení. Zatiaľ, čo Rumunky ešte v dvanástej minúte viedli po góle Elize Buceschi 5:3, o tri minúty neskôr po štvorgólovej šnúre Lubina už prehrávali 5:7. Dvojgólovým vedením viedol Lubin aj v 19. minúte (9:7), vzápätí ale prišla trojgólová šnúra Brašova, ktorý po góle Neaguovej bol opäť vo vedení (9:10). Vzápätí Teodora Bloj zvýšila vedenie Brašova, záver prvého dejstva ale vyšiel lepšie poľskému vicešampiónovi, ktorý v polčase viedol 15:14.

Skóre druhého polčasu síce otvorila Zana Marič z Lubinu, bol to ale Brašov, ktorý v druhej tridsaťminútovke začínal preberať opraty zápasu do svojich rúk. V 38. minúte síce ešte viedli Poľky 20:18, Brašov troma gólmi v rade strhol vedenie na svoju stranu a z rúk ho už nepustil. Lubin sa síce viackrát dotiahol na jeden gól, alebo dokonca vyrovnal skóre, na viac už ale jeho hráčkam nezostávali sily. Keď tri minúty pred koncom Andreea Chirichuta dala na 33:30, bolo jasné, že víťazom druhého zápasu Memoriálu Tomáša Jakubča sa stane rumunský tím. Lubin síce v závere znížil na 32:33, posledné slovo v zápase patrilo Brašovu, konkrétne Laure Chiper, ktorá uzatvorila skóre na 34:32.

Zaglebie Lubin - ASC Corona 2010 Brašov 32:34 (15:14)

Pok. hody: 1/1 - 6/6, vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Budzák a Záhradník, - 150 divákov.

ZAGLEBIE: Waz, Malickiewicz - Bilik, Semeniuk 2, Trawczynska 1, Buklariewicz 2, Piechnik 7, Rosinska 1, Wazna, Gorna 2/1, Maric 3, Jochymek 5, Belmas 4, Wasiak 1, Pielesz 2, Milojevič 2.

ASC CORONA 2010: Mirca, Rosca - Ciuciulete 1, Tiron 1, Cozma, E. Buceschi 8/3, Chiper 7, Cretu, Neagu 2, Bloj 4/1, Hotea 3, Tatar 1, Tomescu, Popa 2, Chiricuta 5/1.