http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/gfuratx2ynyynwbj.JPG Staršie dorastenky michalovskej Iuventy sa po výhre 33:27 (15:13) v dohrávanom priamom súboji o prvú priečku s UDHK Nitra stali po piatykrát majsterkami Slovenska. Zverenky trénera Maroša Vikartovského si prvým miestom navyše vybojovali možnosť účasti na Česko-slovenskom pohár, ktorý sa uskutoční v závere budúceho týždňa v Zlíne.

Priamy súboj o majstra Slovenska začali lepšie hostky z Nitry. Tie boli v prvej desaťminútovke hlavne vďaka strelecky aktívnej Némethovej ustavične vo vedení. Na jej konci vyhrávali po presnom zásahu práve svojej strelkyne 4:6. Iuventa sa síce rozbiehala pomalšie, no v ďalších minútach už jej hráčky chytili opraty zápasu do svojich rúk. V pätnástej minúte ešte prehrávali rozdielom dvoch gólov (7:9), no vzápätí po presných zásahoch Holubovej a Solárovej vyrovnali, na čo lavičke Nitry reagovala oddychovým časom. Po ňom ešte UDHK prinavrátila vedenie Trepáčová, bolo to ale poslednýkrát, čo Nitra v zápase viedla. Iuventa totiž kontrovala šnúrou troch gólov a na začiatku poslednej desaťminútovky už bola vo vedeni ona (12:10). Tesné dvojgólové vedenie si Michalovčanky udržali až do konca polčasu, ktorý vyhrali 15:13.

Zverenkám trénera Maroša Vikartovského vyšiel ideálne vstup do druhého polčasu. Po góloch Holubovej, Holejovej a Bajčiovej vyhrávali 18:13 a michalovská loď bola jasne nasmerovaná do prístavu s názvom majsterky Slovenska. Nitra síce dvakrát kontrovala strelkyňou Némethovou (18:15), no v ďalších minútach už nedokázali držať krok s Michalovčankami. Tie zvyšovali svoje vedenie. V štyridsiatej minúte po dvoch góloch Holubovej v rade vyhrávali 24:18, o sedem minút neskôr, keď sa strelecky presadila Solárová, bolo už 29:21 a o tom, kto sa stane majstrom Slovenska nebolo pochýb. Hostky ale následne využili hluchú pasáž Michalovčaniek a zápas ešte zdramatizovali. Päť minút pred koncom dala Trepáčová na 26:29 a zdalo sa, že môže prísť dráma. Tá sa ale nekonala. Michalovčanky poslednú päťminútovku vyhrali 4:1 a zaslúžene tak slávia svoj piaty majstrovský titul v staršom doraste.

Michalovce - Nitra 33:27 (15:13)

Pok. hody: 3/3 - 3/2, vylúčené: 2 - 4. Rozhodovali: M. Harman a V. Cibere, 110 divákov.

IUVENTA:  Muliková, Kondášová, Brhlíková - Valkovičová, K. Ondová 1, Kocaniková 4, Solárová 5, Štefánová, Hasáková 4, M. Urbanová, Štugnerová, A. Holejová 10/3, Bajčiová 2, Holubová 7.

UDHK ŠG: Musáková, Correia - S. Marinová 2, Zlatinská, Sopková, M. Marinová 1, Haščiková, Jurikovičová 4, Trepáčová 7/2, Némethová 13.