http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/ixnmaqkzugfj8o5n.JPG Na hádzanárky Slovenska čakajú v júni stretnutia II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2017 v Nemecku. V dvojzápase play-off s Maďarskom sa 10. júna predstavia v Debrecíne a 14. 6. v odvete na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Hlavný kouč žien SR Dušan Poloz zaradil do nominácie 15 hráčok, z ktorých 9 pôsobí v zahraničí a 6 v slovenských kluboch. Zároveň zverejnil aj menoslov 13 náhradníčok. Vo výbere nechýbajú ani skúsené opory Gubiková, Jakubisová, Mikulčík, M. Školková, Kučerová, S. Szarková či M. Rajnohová. Zraz Sloveniek je vo štvrtok 1. júna do 12.00 hod. v Tatrách.

Nominácia hádzanárok Slovenska na II. fázu kvalifikácie MS 2017 proti Maďarsku (10. 6. o 17.00 h v Debrecíne a 14. 6. o 18.00 h v Bratislave):
brankárky: Adriana Medveďová (Iuventa Michalovce), Lucia Gubiková (Bemaco Prešov)
pivotky: Eva Minárčiková (DHC Sokol Poruba/ČR), Kristína Pastorková (SHK Veselí nad Moravou/ČR)
krídelníčky: Lýdia Jakubisová (Thuringer HC/Nem.), Lucia Mikulčík (DHK Baník Most/ČR), Alžbeta Rechtorisová (DHC Sokol Poruba/ČR), Mária Holešová (Iuventa Michalovce)
spojky: Martina Školková (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Julia Kučerová (Kisvárdai KC/Maď.), Simona Szarková (DHK Baník Most/ČR), Alica Kostelná (DHC Sokol Poruba/ČR), Veronika Habánková (Iuventa Michalovce), Sofia Demajová (Bemaco Prešov), Monika Rajnohová (HK AS Trenčín)

Náhradníčky:
brankárky: Martina Pojezdálová (UHC Mllner Bau Stockerau/Rak.), Simona Súlovská (HK Slávia Partizánske)
pivotky: Andrea Czanik (DJK/MJC Trier/Nem.), Martina Tulipánová (HK Slovan Duslo Šaľa)
krídelníčky: Diana Tomášechová (DHC Sokol Poruba/ČR), Sofia Nagyová (Iuventa Michalovce), Lívia Klučková, Katarína Pócsíková (obe HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Mária Olšovská (SHK Veselí nad Moravou/ČR), Karin Bujnochová, Eva Veselková (obe HK Slovan Duslo Šaľa), Klaudia Michnová (HK Slávia Partizánske), Martina Bačíková (Bemaco Prešov)

SITA

Zdieľaj

Prečítané: 354x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max