http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/tnfwvjuptwtzno2k.JPG Dlho očakávaná finálová séria medzi najväčšími slovenskými rivalmi Iuventou Michalovce a HK Slovan Duslo Šaľa je tu. Už počas najbližšieho víkendu sa v michalovskej Chemkostav aréne uskutočnia prvé dva zápasy. Michalovčanky nechcú nechať nič na náhodu a rozhodne nechcú, aby sa opakoval minulý rok, kedy Duslo ukoristilo jedno víťazstvo. Do Šale chcú ísť rozhodne za stavu 2:0 vo svoj prospech. Na to ale potrebujú v sobotu o 17.30 hod. a v nedeľu o 10.30 hod. zabrať naplno.

"Sme si vedomé, že nás čaká iný súper, ako bolo v semifinále Partizánske. Musíme sa na Šaľu dobre pripraviť a neponechať nič na náhodu,“ zdôrazňuje kridelníčka Iuventy a slovenskej reprezentácie Mária Holešová. Dvadsaťštyriročná rodáčka z Bytče vidí najväčšiu silu „chemičiek“ v zohratosti. „Družstvo je pokope už dlhší čas a z toho v tejto sezóne ťažia. V lige obsadili výbornú tretiu priečku, čo je pre nich rozhodne úspech. Určite sem neprídu v porazeneckej nálade, takže náš prístup musí byť od začiatku koncentrovaný. Hlavne sa musíme vyvarovať zahodených šancí. V koncovke sa musíme stopercentne sústrediť,“ pokračovala Mária Holešová.

Na jej slová o sile Šale nadviazala aj ďalšia slovenská reprezentantka v službách michalovskej Iuventy Veronika Habánková.Šaľa má určite silnejšie družstvo ako Partizánske, cez ktoré sme prešli v semifinále. Čakám teda ťažšie zápasy. Čo sa týka súpera, myslím si, že veľké prekvapenia z oboch strán čakať nemôžeme. Poznáme sa totiž veľmi dobre, pretože sa stretávame tak v lige, ako aj v Slovenskom pohári a takisto aj vo finálových zápasoch,“ podotýka Veronika Habánková, ktorá následne dodáva. „Vieme o ich silných stránkach, ale aj o slabinách, ktoré sa budeme snažiť využiť. Čo sa týka tých silných stránok, určite je to ľavá strana na krídlach so strelkyňami Líviou Kľučkovou či Martinou Tulipánovou. Už sme ich v tejto sezóne ale trikrát zdolali, takže verím, že v tom budeme pokračovať aj vo finále.“

Michalovčanky sa ale musia mať na pozore. Ešte aj teraz totiž určite myslia na minulý rok, kedy Duslo po výhre v druhom finálovom zápase poriadne zdramatizovalo sériu. Na túto výhru ale doma „chemičky“ nenadviazali a po dvoch deväťgólových výhrach slávila Iuventa deviaty majstrovský titul. „A ja verím, že sa teraz budeme tešiť z toho desiateho,“ presvedčivo podotýka Mária Holešová, ktorá sa následne vrátila aj k minulému roku, kedy Iuventa Šali prekvapujúco doma podľahla. „Vtedy sa zvrtlo viacero vecí proti nám. Za prehru sme si mohli iba samé. Nepremenili sme viaceré šance, čím sme dostali súpera na koňa. Ja ale verím, že sa to opakovať nebude a do Šale pôjdeme za stavu 2:0.“

Podobný scenár chce naplniť aj Veronika Habánková. „Naším cieľom je ísť v tejto sérii od zápasu k zápasu. Najskôr sa sústredíme na sobotu, potom na nedeľu. Určite ale nechceme ísť do Šale za stavu 1:1, ako to bolo minulý rok. Chceme doma vyhrať oba zápasy a dostať tak súpera pod tlak,“ zdôrazňuje Habánková, ktorá takisto videla lanskú prehru v nepremenených šanciach. „Urobili sme viacero chýb, ktorých sa teraz musíme vyvarovať. Kvalita je na našej strane, musíme ju ale potvrdiť aj na palubovke. V druhom zápase minuloročnej sérii sa nám to nepodarilo a prehrali sme. Teraz sa tomu chceme vyhnúť,“ dodáva na záver odchovankyňa trenčianskej hádzanej v službách michalovskej Iuventy. My len dodajme, že súboje so Šaľou nebudú počas víkendu v Chemkostav aréne jedinými zápasmi o titul majstra Slovenska. V sobotu o 14.00 hod. si to totiž staršie dorastenky rozdajú s UDHK Nitra v priamom súboji o majstrovskú korunu. Aktuálne majú v tabuľke pred svojimi prenasledovateľkami jednobodový náskok, takže im stačí k zisku majstra akokoľvek bodovať.  

Zdieľaj

Prečítané: 190x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max