http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/20wdqoex5rnhyees.JPG Finálová séria medzi dvoma odvekými slovenskými rivalmi Iuventou Michalovce a Slovanom Duslo Šaľa zakaždým púta pozornosť. Spomenuté tímy sa vo finále stretli už deväťkrát, Iuventa bola úspešná až v ôsmych prípadoch. Aktuálne majú oba tímy po deväť majstrovských titulov, séria, ktorá začína v sobotu v Chemkostav aréne teda bude aj o tom, kto získa jubilejný desiaty.

Špecifikum súbojov Michalovčaniek s „chemičkami“ dodáva aj to, že tréner Dusla je rodený Michalovčan Michal Lukačín. Ten ale podobným smerom stretnutia s Iuventou už neberie. „Postupom času už špecifické pre mňa nie sú,“ smeje sa Lukačín, ktorého podpis je na prvom titule michalovskej Iuventy v roku 2003, kedy na poste trénera družstvo priviedol k zlatým medailám. „Naše finálové súboje s Iuventou sa už stávajú pravidlom. Proti sebe sme už odohrali toľko zápasov, že je ťažko hovoriť o nejakých špecifikách. Beriem ich už ako normálne zápasy,“ pokračoval Michal Lukačín. Ten so svojimi zverenkami zabojuje o desiaty majstrovský titul, ktorým by nielenže prelomil šesťročnú nadvládu Michalovčaniek, ale aj dvanásťročné čakanie Šaľanok na majstrovský titul. „Štatistiky sú pre štatistikov, ja sa nimi nezaoberám. Pozerám sa iba na výkonnosť svojho družstva, pretože chcem, aby dievčatá zvládli finálové zápasy čo najlepšie.“

Zloženie súperov vo finálovej sérii rozhodne nie je žiadnym prekvapením. Do finále sa totiž prebojovali dva tímy, ktoré ukazovali v rámci slovenských tímov najlepšiu športovú formu. „Pre mňa to prekvapením nie je,“ podotýka Lukačín, ktorý si je vedomý viacerých silných stránok svojho finálového súpera. „Iuventa disponuje na každom jednom poste kvalitou. Ich devízou je to, že hráčky majú aj medzinárodné skúsenosti. Už dlhodobo dokazujú, že patria nielen medzi slovenskú, ale aj česko-slovenskú špičku.“ Finálová séria sa začína dvojzápasom v Chemkostav aréne, kde sa najskôr v sobotu o 17.30 hod. odohrá prvý finálový duel a hneď na to v nedeľu o 10.30 hod. druhý. Podobný systém sérii play-off je zavedený od roku 2004 (kedy sa série hrajú na tri víťazné dueli) a podľa Michala Lukačína by sa to už mohlo zmeniť. Vedenie zväzu by sa mohlo inšpirovať napríklad mužským play-off, kde sa hrá taktiež na tri víťazné súboje, no s tým, že družstvo odohrá doma iba jeden zápas, druhý sa uskutoční na pôde súpera a tretí opäť u lepšie postaveného tímu po základnej časti. „Podľa môjho názoru by s tým systémom play-off už trebalo niečo robiť. Vedenie zväzu by ho mohlo nejako oživiť. Určite je to na diskusiu viacerých strán, klubov alebo odborníkov. Je otázkou, čo by bolo najvhodnejšie. Ja osobne sa prikláňam k oživeniu play-off a ísť možno aj mužskou cestou,“ zdôraznil lodivod HK Slovan Duslo Šaľa.

Tak, či onak, o zmene systému play-off sa môže hovoriť až po sezóne. Teraz sa Šalianky aj Michalovčanky musia sústrediť na najbližšie vyvrcholenie vyraďovacej časti, ktoré sa začína nasledujúci víkend. S čím by bol šaliansky tréner s michalovskými koreňmi spokojný po víkende. „Keby nebolo 2:0 pre Iuventu,“ presvedčivo kontruje Lukačín, ktorý narážal aj na minulý rok, kedy sa jeho zverenkám v druhom zápase podarilo prekvapujúco „vylúpiť“ Chemkostav arénu. „O lanské prekvapenie sa pokúsime aj tentoraz. Urobíme všetko preto, aby sme v Michalovciach aspoň jeden zápas vyhrali. Spokojný budem, keď získame aspoň jeden bod, pretože nastupovať doma s tým, že prehrávate 0:2 je ťažké na psychiku hráčok,“ dodáva na záver Michal Lukačín.

Zdroj: Noviny Zemplína

Zdieľaj

Prečítané: 242x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max