http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/0zokinj6k2wem0iq.JPG Na Slovensku budú o titul majstra v hádzanej žien 2016/2017 podľa očakávania bojovať Iuventa Michalovce a HK Slovan Duslo Šaľa. Zloženie finálovej dvojice z dvoch najúspešnejších domácich ženských klubov v ére samostatnosti odzrkadľuje aj dlhodobú časť, keďže sa stretnú dva najlepšie slovenské tímy z nedávno skončeného ročníka interligy (WHIL). Prvenstvo obhajujúca Iuventa, ktorá v aktuálnej sezóne neokúsila na domácej scéne chuť prehry, vyradila v semifinále HK Slávia Partizánske 3:0 na zápasy. V najkratšom čase postúpilo aj Duslo, ktoré v semifinálovej sérii nemalo jednoduchú úlohu s Bemacom Prešov, ale napokon mu stačili na postup tiež tri stretnutia.

Michalovské hádzanárky už tri sezóny za sebou získali všetky trofeje a aj v aktuálnej sú už držiteľkami dvoch víťazných pohárov. Najskôr triumfovali v Slovenskom pohári a potom ovládli aj 15. ročník spoločnej slovensko-českej súťaže (WHIL). K zisku štvrtého "treble" v sérii im chýba už len majstrovský titul. Ten budú obhajovať opäť v sérii so svojimi najväčšími konkurentkami. Finále bude mať špecifický náboj, lebo oba tímy sú deväťnásobnými majstrami SR a ich hráčky majú šancu stať sa jubilejný desiatykrát v histórii národnými šampiónkami, vďaka čomu sa osamostatnia na líderskej pozícii v počte titulov. Šaľa čaká na desiaty majstrovský zápis v ére samostatnosti už dvanásť rokov. Aj výsledky vzájomných duelov v aktuálnej sezóne favorizujú jej súpera. Iuventa zvíťazila vo všetkých troch, najskôr si poradila s Duslom doma v rámci WHIL 37:26, následne potom aj v semifinále Slovenského pohára v Trenčíne 28:20 a naposledy v najvyrovnanejšom meraní síl uspela v Šali v interligovej odvete 27:24. Finálová séria sa začne počas víkendu dvoma stretnutiami na pôde Iuventy - v sobotu 20. 5. o 17.30 hod. a v nedeľu 21. 5. o 10.30 hod.

Víkend odštartuje aj súboje v sérii o tretiu priečku, v ktorej sa stretnú neúspešní semifinalisti. Takisto ako finále bude aj boj o bronz reprízou z vlaňajška. Obhajujú ho hráčky HK Slávia Partizánske, ale v ostatnej konfrontácii spred necelého mesiaca sa na ich palubovke tešili z výhry hádzanárky Bemaca Prešov, ktoré majú šancu na zisk prvého cenného kovu od vstupu medzi slovenskú elitu. Prvé stretnutie je v Partizánskom na programe v sobotu 20. 5. od 18.00 hod. V slovenskom play-off sa finále sa hrá na tri víťazné stretnutia (najskôr dva duely i prípadný piaty na palubovke lepšie umiestneného tímu), o 3. miesto už len na dve (najskôr jeden u horšie umiestneného družstva). Slovenský majster bude známy najneskôr v stredu 31. mája 2017.

Hádzaná - národné play-off o majstra SR žien 2016/2017 - program finále (hrá sa na tri víťazstvá):
1. zápas: sobota (20. 5.): 17.30 h Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa
2. zápas: nedeľa (21. 5.): 10.30 h Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa
3. zápas: piatok (26. 5.): 18.00 h HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce
prípadný 4. zápas: sobota (27. 5.): 10.30 h HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce
prípadný 5. zápas: streda (31. 5.): 17.30 h Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa

o 3. miesto (hrá sa na dve víťazstvá):
1. zápas: sobota (20. 5.): 18.00 h HK Slávia Partizánske - Bemaco Prešov
2. zápas: sobota (27. 5.): 18.00 h Bemaco Prešov - HK Slávia Partizánske
prípadný 3. zápas: nedeľa (28. 5.): 10.00 h Bemaco Prešov - HK Slávia Partizánske

Zdieľaj

Prečítané: 136x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max