http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/5ej3ainri7gemcsj.jpg Hádzanárky Slovenska budú o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy vo Francúzsku (30. 11. - 16. 12. 2018) bojovať s tímami Čiernej Hory, Poľska a Talianska. Piatkový žreb II. fázy kvalifikácie v sídle Francúzskeho olympijského výboru v Paríži zaradil spomenuté kvarteto družstiev do 2. skupiny.

"S týmto sa dá niečo robiť, žreb mohol dopadnúť pre nás ďaleko horšie. Mal som nejaké želania v súvislosti so zložením skupiny a tie sa mi prakticky všetky splnili. Z najsilnejšieho prvého koša som chcel Španielsko alebo Čiernu Horu, z druhého som si prial Česko, Chorvátsko alebo Poľsko a zo štvrtého som sa netúžil stretnúť s Islandom, ktorý výsledkovo patrí vyššie," prezradil pre agentúru SITA kormidelník SR Dušan Poloz, ktorý k postupovým šanciam jeho zvereniek dodal. "Predpokladom postupu je skončiť pred Taliankami a uhrať nejaké body s Čiernohorkami a Poľkami. Potom môžeme postúpiť aj z 3. miesta, čo nám v minulej kvalifikácii utieklo. V tejto súvislosti si spomínam na prvý domáci zápas s Poľkami, keď nám z rôznych dôvodov chýbalo veľa hráčok a napokon sme prehrali o dva góly. Bolo to kľúčové stretnutie, keby sme ho vyhrali, mohli sme byť na ME. Vtedy sme si však nepripúšťali, že by sme sa mohli kvalifikovať aj z 3. priečky. Túto chybu už nesmieme zopakovať. Teraz sa najskôr predstavíme v Čiernej Hore a potom opäť privítame Poľsko. Ak by sme v týchto vystúpeniach uhrali nejaké body, dobre by sme vykročili smerom k účasti na ME."

Dvadsaťosem účastníkov II. fázy sa v rámci siedmich štvorčlenných skupín stretne v troch dvojkolách na prelome septembra a októbra 2017, v marci 2018 a na prelome mája a júna 2018 stretnú každý s každým doma - vonku, každý tím odohrá 6 stretnutí. Prví dvaja zo všetkých skupín a najlepšie z družstiev umiestnených na 3. priečkach (pri nich sa berú do úvahy len výsledky s tímami na prvých dvoch postupových pozíciách) si vybojuje miestenku na kontinentálny šampionát. Okrem 15 kvalifikantov je šestnástym účastníkom ME 2018 Francúzsko. Organizátor má ako jediný zabezpečenú účasť automaticky. Hostiteľskými mestami záverečného turnaja budú Nancy, Nantes, Montbéliard, Brest a Paríž. Francúzska metropola bude dejiskom finálového víkendu ME.

Vyžrebovanie základných skupín kvalifikácie hádzanárok o postup na ME vo Francúzsku (30. novembra - 16. decembra 2018):
1. skupina: Nórsko, Chorvátsko, Ukrajina, Švajčiarsko
2. skupina: Čierna Hora, Poľsko, Slovensko, Taliansko
3. skupina: Švédsko, Srbsko, Macedónsko, víťaz A-skupiny I. fázy kvalifikácie (Faerské ostrovy, Fínsko, Grécko)
4. skupina: Rumunsko, Rusko, Rakúsko, Portugalsko
5. skupina: Dánsko, Česko, Slovinsko, Island
6. skupina: Španielsko, Nemecko, Turecko, Litva
7. skupina: Holandsko, Maďarsko, Bielorusko, víťaz B-skupiny I. fázy kvalifikácie (Kosovo, Izrael, Gruzínsko)


Zdieľaj

Prečítané: 158x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max