http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/u2bwhxkroo6qbnt2.JPG Šanca, že si hádzanárky DHC Sokol Poruba zahrajú vo finále Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) žien 2016/2017 a napodobnia úspech DHK Baník Most spred štyroch rokov, je po víkende menšia. Český klub neuspel v prvom zápase semifinále na palubovke švédskeho H 65 Hoors HK, kde prehral vysoko 16:28 (8:13) a pred sobotňajšou odvetou v Ostrave sa ocitol v nezávideniahodnej situácii. Hráčky Poruby sa držali do stavu 6:6, potom súper odskočil na 12:6 a po zmene strán svoj náskok ešte zvýraznil. Najlepšími strelkyňami DHC boli trojgólové Slovenky Diana Tomášechová, Eva Minárčiková a Alžbeta Rechtorisová, ich krajanka Alica Kostelná skórovala dvakrát a Mária Revajová sa nezapísala do streleckej listiny.

"Očakával som, že podáme oveľa lepší výkon. Švédky hrali presne to, čo sme predpokladali. Zlyhali sme najmä v koncovke, keď sme zahodili množstvo vyložených príležitostí, čo proti takému silnému súperovi zákonite vypomstí. Urobili sme aj dosť technických chýb a nefungovala nám dobre spolupráca obrany s brankárkou. Hoor hral vo veľkej pohode a vyšlo mu prakticky všetko. Nám pri rastúcom náskoku domácich klesalo sebavedomie," zhodnotil pre klubový web výkon svojich zvereniek slovenský kouč DHC Sokol Peter Olšavský. Pre Porubu je účasť v semifinále zatiaľ najväčším úspechom na európskej pohárovej scéne. Nádej, že ho zvýrazní ešte v tejto edícii, je v súčasnosti malá, ale teoreticky ešte žije. "Nechcem sa púšťať do nejakých prognóz pred odvetou. Pre nás je dôležité, aby sme sa poučili a v Ostrave ukázali, že aj s takým tímom ako Hoor môžeme hrať vyrovnanú partiu," dodal Olšavský. Na postupujúceho čaká vo finále Lokomotiva Záhreb, ktorá má za sebou už obe semifinálové merania síl. V chorvátskej metropole si poradila s holandským družstvom Virto / Quintus 24:23 a 27:16. Pre DHC Sokol Poruba a H 65 Hoors HK toto nie je premiérová vzájomná konfrontácia, stretli sa aj vo Vyzývacom pohári 2013/2014, pričom v oboch osemfinálových dueloch sa tešili z jednogólových víťazstiev hosťujúce tímy, ale vďaka väčšiemu počtu gólov na palubovke súpera postúpil ďalej švédsky klub.

Výsledky prvých stretnutí európskych pohárových súťaží v hádzanej žien 2016/2017 (odvety 15./16. 4.):
Pohár EHF
SG BBM Bietigheim (Nem.) - Nykobing Falster Haandboldklub (Dán.) 38:27 (19:13)
TuS Metzingen (Nem.) - Rostov nad Donom (Rus.) 18:29 (9:12)

Vyzývací pohár
H 65 Hoors HK (Švéd.) - DHC Sokol Poruba (ČR) 28:16 (13:8)
HC Lokomotiva Záhreb (Chor.) - Virto / Quintus (Hol.) 24:23 (15:11) a 27:16 (12:8), postupuje Lokomotiva, oba zápasy sa hrali v Záhrebe

SITA

Zdieľaj

Prečítané: 120x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max