http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/z02vgarwuxg4n3te.jpg Hádzanárky michalovskej Iuventy suverénnym spôsobom zvládli aj odvetný duel druhého kola Pohára EHF, v ktorom doma zdolali rumunský CSM Ploiesti výrazne 49:14, keď už do prestávky viedli 22:5. Zverenky trénera Františka Urbana sa meno najbližšieho súpera v treťom kole pohárovej súťaže číslo 2 dozvedia na utorňajšom žrebe vo Viedni. Hracie termíny sú 12.-13.novembra 2016 a 19.-20.novembra 2016. Medzitým sa Zemplínčanky ešte predstavia v rámci WHIL v Bratislave proti ŠKP (sobota 29.novembra 2016 o 18.30 hod.) a doma so Šaľou v sobotu 5.novembra 2016.

V Chemkostav aréne sa hralo aj v odvetnom stretnutí podľa nôt michalovskej Iuventy. Jej hráčky udávali tempo hry a rýchlymi kontrami trestali chyby neskúsených súperiek, ktorým súkali jeden gól za druhým. Skóre zápasu otvorila dvoma gólmi kridelníčka Jevgenija Levčenková. Keď dala Perederijová v 13. minúte na 10:3, zobrala si lavička hostí oddychový čas. Ten ale Rumunkám nepomohol, keďže Iuventa po ňom dosiahla v rýchlom slede tri góly v rade a po presnom zásahu Wollingerovej viedla v 15. minúte už o desať gólov (13:3). Zverenky trénera Františka Urbana svoj náskok do polčasu ešte natiahli, keď do kabín išli za stavu 22:5.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil, no na rozdiel od sobotňajšieho zápasu v ňom Michalovčanky nemali hluché pasáže. Aj preto odovzdanému súperovi súkali jeden gól za druhým. Po presnom zásahu Holešovej v 33. minúte viedli o dvadsať gólov (25:5), po góle Perederijovej v 45. minúte už bolo o tridsať gólov (37:7). Vytúženú päťdesiatku síce Zemplínčanky nestrelili ani rumunským súperkám, no na druhej strane aj výhra 49:14 a celkové skóre z dvojzápasu 92:33 ide do sveta.

Michalovce - Ploiesti 49:14 (22:5)

Pok. hody: 5/5 - 4/3, vylúčené: 3 - 9. Rozhodovali: Jovič a Arnautovič (obaja Bosna a Hercegovina) - 300 divákov.

IUVENTA: Lafuenteová, Medveďová - Černová 1, Holešová 11, Rebičová 3, Nagyová 1, Habánková 6/1, Štefaniková, Levčenková 12/4, Schusterová, Wollingerová 3, Dziurová, Dubovcová 2, Bajčiová 3, Perederyjová 7.

CSM: Mititelu, Dumitru - Nurciu, Serban 2, Ionescu, Ganea 1, Gros 1/1, Marin 6/1, Natase, Dragnea 2, Fulgeanu, Mihart 2/1, State