http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/rnjbzucxdeasq8b6.jpg Hádzanárky michalovskej Iuventy suverénnym spôsobom zvládli úvodné stretnutí druhého kola Pohára EHF, v ktorom na domácej palubovke zdolali rumunského súpera CSM Ploiesti 43:19, keď už do prestávku viedli vysoko 24:6. Zverenky trénera Františka Urbana absolvujú odvetu tohto súboja druhého kola Pohára EHF zajtra v nedeľu 23.októbra 2016 na rovnakom mieste a takisto o 15.00 hod. Dodajme, že toto stretnutie sa uskutoční v priamom prenose pred televíznymi kamerami stanice Sport 2.

Iuventa Michalovce odohrala papierovo prvý zápas na ihrisku súpera, preto figurovala v zápise prvého stretnutia ako hosťujúci tím. Lenže na vlastnom ihrisku sa ako hosť vôbec nesprávala. Keď v 7.minúte pivotka Perederyjová z brejku zvýšila už na 5:0 pre slovenský tím, vybral si tréner Rumuniek oddychový čas. Ani ten nepomohol. Zemplínčanky viedli o dve minúty už 8:0. Až v 10.minúte sa presadili hráčky CSM, keď spojka Serban znížila na 8:1. Iuventa mala aj naďalej absolútne navrch a na ihrisku absolútne dominovala. Prvé dejstvo sa aj vďaka spoľahlivej brankárke Lafuente skončilo presvedčivým 18-gólovým rozdielom 24:6 pre michalovský celok.

Po prestávke došlo na strane Iuventy k poľaveniu. Rumunky, ktoré sa v prvom polčase presadili iba šesťkrát, sa po obrátke za päť minút prebrali a skórovali hneď štyrikrát. Iuventa napriek tomu mala navrch a v 47.minúte viedli prvýkrát o 20 gólov - 35:15 - zásluhou Rebičovej. Zverenky trénera Františka Urbana zápas s prehľadom doviedli do víťazného konca, keď záverečný gól Iuventy zaznamenala z rýchleho protiútoku - 43:19.

Michalovce - Ploeisti 43:19 (24:6)

Pok. hody: 2/2 - 1/0, vylúčené: 6 - 6, navyše ČK: 54. State (Ploeisti, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Jovič a Arnautovič (obaja Bosna a Hercegovina) - 600 divákov.

IUVENTA: Lafuenteová, Medveďová - Černová 2, Holešová 3, Rebičová 4, Nagyová 2, Habánková 2, Štefaniková 1, Levčenková 6/1, Schusterová 1, Wollingerová 2, Dziurová 5, Dubovcová 6, Bajčiová 5/1, Perederyjová 4.

CSM: Mititelu, Dumitru - Nurciu 1, Serban 6, Ionescu, Ganea 3, Gros, Marin, Natase, Dragnea 2, Fulgeanu, Mihart 5, State 2

Ďalší program IUVENTY:

2.zápas druhého kola Pohára EHF (nedeľa 23.10.2016 o 15.00 hod.): IUVENTA - CSM Ploeisti,

8.kolo WHIL: (sobota 29.10.2016 o 18.30 hod.): ŠKP Bratislava - IUVENTA,

9.kolo WHIL (sobota 5.11.2016 o 17.30 hod.): IUVENTA - Duslo Šaľa.

Prečítané: 1462x