http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/cny5qbwsqnyixtbv.jpg Hádzanárky michalovskej Iuventy v nedeľňajšej predohrávke 5.kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL doma deklasovali Bemaco Prešov 47:24, keď do prestávky viedli už 26:12. V česko-slovenskej súťaži WHIL je teraz na programe reprezentačná prestávka, ktorú vyplní účasť Sloveniek na turnaji v Poľsku. Zverenky trénera Františka Urbana tak budú v hre až v stredu 12.októbra 2016, kedy v Prahe absolvujú predohrávaný duel šiesteho kola so Slaviou, doma ich uvidíme v stredu 19.októbra 2016, kedy o 17.30 hod. privítajú v predohrávanom zápase siedmeho kola Zlín. Následne ich už čakajú pohárové povinnosti. V druhom kole Pohára EHF privítajú Michalovčanky rumunský celok CSM Ploješt dvakrát doma. Prvý duel sa odohrá v sobotu 22.októbra 2016 o 17.30 hod., odvetný o deň neskôr, v nedeľu 23. októbra 2016 o 15.00 hod.

Východoslovenské derby sa nieslo v jasnej dominancii domácej Iuventy. Tá od začiatku potvrdzovala úlohu favorita. Hostky držali krok akurát v úvode. Lebedevová síce v piatej minúte znížila na 3:4, následne ale prišli dva góly Levčenkovej a po presnom zásahu Perederyjovej si za stavu 3:7 zobrala lavička hosťujúceho tímu v siedmej minúte oddychový čas. Ani ten však Iuventu nezastavil. Nagyová dala krátko po začatí hry už na 9:3 a keď sa michalovská kridelníčka presadila opäť aj v šestnástej minúte, kedy dala na 12:5, lavička hostí reagovala už druhým oddychovým časom. Ani po ňom sa však Iuventa nezastavila. V 22. minúte viedla po ďalšom góle Nagyovej už o desať gólov (17:7) a polčasové vedenie jej hráčky ešte navýšili na štrnásť gólov. Skóre prvého dejstva uzavrela rovno s klaksónom Jana Dziurová, ktorá dala na 26:12.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Jej tempo diktovali naďalej Michalovčanky, ktoré súkali súperovi jeden gól za druhým. A to pritom Bemaco viackrát podržala brankárka Lucia Gubiková, ktorej sa vedenie michalovského klubu pred začiatkom zápasu poďakovalo za účinkovanie v Iuvente, kde hrávala od začiatku žiackej kariéry až do ostatnej sezóny. Aj napriek jej zákrokom vedenie Michalovčaniek narastalo. V 45. minúte už bol po presnej strele Perederyjovej rozdiel v skóre dvadsaťgólový (37:17). Keď dala Bibiana Štefaníková v 48. minúte na 40:17, zdalo sa, že po prvýkrát od účinkovania Iuventy vo WHIL môže padnúť z jej strany aj päťdesiatka. K tej nakoniec Michalovčankám chýbali tri góly, no zverenky trénera Františka Urbana si aj tak výrazným víťazstvom 47:24 upevnili prvé miesto v tabuľke.

Michalovce - Prešov 47:24 (26:12)

Pok. hody: 7/6 - 2/0, vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: Palovčák a Gedeon - 500 divákov.

IUVENTA: Lafuente, Medveďová - Černovová 5, Holešová, Štefaniková 1/1, Kišiková, Rebičová 4, Nagyová 7, Levčenková 7/2, Schusterová 1, Wollingerová 2, Dziurová 4, Dubovcová 4, Bajčiová 4/3, Perederyjová 8.

BEMACO: Goboňová, Gubiková, Bernátová - M. Bačíková 4, Gajdošová, Čirčová, I. Kocanová 1, Popovcová 2, Lebedevová 4, Vraňuchová 1, M. Kakaščíková 1, Pavuková, Puzderová, Vencuriková 2, Harčarufková 4, Demajová 5.

Ostatné výsledky 5. kola (streda 28. september): Sokol Písek - HK Slovan Duslo Šaľa 23:27 (12:16), DHK Zora Olomouc - DHC Slavia Praha 20:37 (9:13), HK Slávia Partizánske - SHK Veselí nad Moravou 21:20 (11:10), DHC Sokol Poruba - ŠKP Bratislava 39:14 (19:8), DHK Baník Most - HC Zlín 30:21 (15:10).

Najbližší program Iuventy:

Predohrávka 6. kola WHIL, streda 12.október 2016 o 17.30: DHC Slavia Praha - IUVENTA,

Predohrávka 7. kola WHIL, streda 19.október 2016 o 17.30: IUVENTA - HC Zlín,

2. kolo Pohár EHF, sobota 22.október 2016 o 17.30: CSM Ploješti (Rumunsko) - IUVENTA (hrá sa v Michalovciach),

2. kolo Pohár EHF, nedeľa 23.október 2016 o 15.00: IUVENTA - CSM Ploješti (Rumunsko).

Prečítané: 1900x