http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/pj0uifjxwec50sf7.jpg Hádzanárky ruského vicemajstra HK Rostov na Done zvíťazili vo svojom druhom vystúpení na 23. ročníku Memoriálu Tomáša Jakubču, ktorý sa od piatku do nedele koná v Michalovciach, zvíťazili nad maďarskou Kisvárdou 30:25, keď do prestávky viedli 16:12. Memoriál Tomáša Jakubča má pred sebou druhú polovicu zápasov. Ešte dnes, čiže v sobotu 13. augusta o 18.00 hod. nastúpi domáca Iuventa Michalovce v súboji dvoch majstrov proti tomu poľskému MKS Selgros Lublin. Turnaj vyvrcholí v nedeľu, kedy je najskôr o 10.00 hod. na programe zápas MKS Selgros Lublin - HK Rostov na Done, no a v poslednom stretnutí, ktoré sa začína na pravé poludnie, na seba narazia Iuventa Michalovce a Kisvárda.

V zápase ruského vicemajstra s nováčikom maďarskej ligy sa hrala v úvode dynamická hádzaná, v ktorej sa oba tímy ťahali o každý jeden gól. Odtrhnúť sa podarilo až po uplynutí prvej desaťminútovky Rostovu. Ten síce na začiatku deviatej minúty prehrával 4:5, no vzápätí vďaka svojim dvom najskúsenejším hráčkam Julii Managarovej a Reginy Šimkuteovej zaznamenal štyri góly v rade a rázom tak viedol 8:5. Trojgólovým rozdielom vyhrával Rostov aj v 18. minúte, kedy sa strelecky presadila opäť Managarová (10:7). Keď sa vzápätí gólovo uviedla aj Oľga Černoivanenko, za nepriaznivého stavu 7:11 si zobral tréner Kisvárdy Péter Kovács oddychový čas. Po ňom síce Černoivanenko zvýšila na 12:7, no maďarský celok vzápätí začal skracovať vedenie súpera a v 23. minúte na stav 10:13, na čo reagoval oddychovým časom aj tréner Rostova Jan Leslie. Aj po ňom si ruský vicemajster udržiaval tesné vedenie, ktoré do polčasu narástlo na štyri góly. Gólový účet prvého dejstva uzavrela s klaksónom Julia Managarová, ktorá dala na 16:12 v prospech svojho tímu.

Maďarský celok začal druhé dejstvo výborne, keď hneď v úvodných sekundách dvoma gólmi znížil na 14:16. Dvojgólový rozdiel v skóre bol aj v 39. minúte, kedy Dudášová dávala na 16:18, ako aj o dve minúty neskôr, kedy Umanec tečovanou strelou upravila na 17:19. Rostov však kontroval troma gólmi v rade a po presnom zásahu Stepanovej bolo v 44. minúte opäť o päť gólov v prospech ruského vicemajstra (22:17). Keď chvíľu na to Šimkuteová upravila už na 25:18, siahla lavička Kisvárdy po ďalšom oddychom čase.  Ani po ňom sa dominancia ruského tímu neskončila. Po góle Stepanovovej v 51. minúte už na 27:20 bolo jasné, že Rostov ide v ústrety prvému víťazstvu na turnaji. To nakoniec hráčky ruského vicemajstra dosiahli, keď zvíťazili 30:25 a dostali sa tak na prvé miesto v tabuľke.

Kisvárda - Rostov 25:30 (12:16)

Pok. hody: 3/3 - 4/1, vylúčené: 4 - 2. Rozhodovali: Richvalský a Gedeon - 150 divákov

KKC: Dzhukieva, Scholtz - Dudás 2, B. Bíziková 1, Mihovič 2, Gedroit 3/1, Gidai 3, Umanec 8/2, Smid, Biró 1, Hejjas 1, Major, Szabó, Lévai 4.

HK: Basarab, Shrmaková - Slivinská 3, Managarová 10, Sorokinová, Bashkirová 2, Murzalievova, Černovajnenko 5, Šimkuteová 2, Grigelová, Stepanovová 5, Makarovová, Borščenkovová 3/1.

Ďalšie výsledky Memoriálu Tomáša Jakubča: Piatok 12. augusta: Iuventa Michalovce - HK Rostov na Done 30:28 (13:12). Sobota 13. augusta:  MKS Selgros Lublin - KKC Kisvárda 22:29 (9:16).

1 22:29

Ďalší program Memoriálu Tomáša Jakubča: Sobota 13. august: Iuventa Michalovce - MKS Selgros Lublin (18.00 hod.).

Nedeľa 14. august: MKS Selgros Lublin - HK Rostov na Done (10.00 hod.), Iuventa Michalovce - KKC Kisvárda (12.00 hod.). Slávnostné ukončenie turnaja (13.30 hod.).