http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/iuegczdy667o4asw.jpg Hádzanárky Slovenska zvíťazili na majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov v Bratislave aj vo svojom treťom zápase. Zverenky trénera Jána Beňadika si po rovesníčkach z Argentíny (32:19) a Uzbekistanu (43:16) poradili aj so Slovinkami, ktoré v piatkovom zápase 3. kola základnej D-skupiny v bratislavskej Aegon aréne NTC zdolali tesne 22:21 (12:11). Mladé Slovenky sú s plným bodovým ziskom v tabuľke na 2. mieste o skóre za favorizovanými Dánkami, s ktorými už majú v predstihu istotu postupu do osemfinále. Práve severanky budú ďalšími súperkami kadetiek SR, duel sa bude hrať v sobotu 23. 7. od 18.00 hod.

Výsledky - MS v hádzanej hráčok do 18 rokov v Bratislave -
D-skupina (Aegon aréna NTC) - 3. kolo - piatok:
Dánsko - Uzbekistan 45:12 (18:5)
Egypt - Argentína 35:33 (20:15)

Slovensko - Slovinsko 22:21 (12:11)
Zostava a góly SR "18": Muliková, Hanzalíková, Furgaláková - Trúnková 3, Zemanovičová 2, Bačikovská 1, Nejedlíková 1, K. Kostelná 3/2, Tamási, L. Kovácsová 2, Bajčiová 3, Solárová 3, Holejová 3/1, Škoricová, Vencuriková, N. Némethová 1
pok. hody: 8/3 - 6/4, vylúčené: 1 - 1, rozhodovali: Leszcynski a Piechota (obaja Poľ.), 1000 divákov

Slovenky čakal v doterajšom priebehu najnáročnejší protivník. Slovinky sa v priebehu turnaja už nevyhli zaváhaniu s Egypťankami (31:32), a tak potrebovali svoje zaváhanie napraviť. V úvode im to aj vychádzalo, išli do vedenia 6:2 v 11. min. V ďalších minútach však predviedli slovenské hráčky obrat (12:9) a na polčasovú prestávku odchádzali za priaznivého stavu 12:11. Po zmene strán domáce reprezentantky pokračovali v nastúpenom trende, svojim súperkám ušli na rozdiel piatich gólov (20:15) a zdalo sa, že záver bude bez zbytočnej nervozity. Opak bol však pravdou, zahadzovali nielen šance, ale aj pokutové hody. Slovinky sa v záverečnej desaťminútovke zo stavu 17:22 dotiahli na rozdiel jediného gólu a mali loptu pri poslednom útoku v dueli, ale vyrovnania - ani z 9 m hodu po uplynutí času - sa už nedočkali.

Hlasy:
Ján Beňadik (tréner SR "18"): "S týmto víťazstvom sme nerátali, skôr sme v neho veľmi dúfali. Som spokojný, hráčky podali dobrý výkon. Na konci zápasu sa prejavila nervozita v oboch tímoch. Som rád, že to naše dievčatá zvládli. Myslím si, že majú vzácnu skúsenosť do ďalších zápasov."

Františka Solárová (spojka a najlepšia hráčka SR "18"): "Som veľmi šťastná. Podali sme kolektívny výkon, dopredu nás hnala výborná atmosféra v hľadisku. Teším sa z ďalších dvoch bodov, ktoré rozhodli o našom postupe už po treťom zápase."