http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/gb5f0khxyv4wgd6k.jpg Slovenské reprezentačné kadetky majú pred sebou jeden z najväčších vrcholov svojej doteraz krátkej hádzanárskej kariéry. Od utorka 19. júla totiž Bratislave štartujú majstrovstvá sveta hráčok do 18. rokov, kde sa od nich ako domáceho tímu budú očakávať aj výsledky. Tréner Ján Beňadik pri nominácii nezabudol ani na michalovskú Iuventu. Do nominácie totiž zaradil brankárku Katarínu Mulikovú, ako aj tri spojky Adrianu Holejovú, Vladimíru Bajčiovú a Františku Solárovú. Slovenky sa v základnej D. skupine postupne stretnú s Argentínou (utorok 19. júla o 18.00 hod.), Uzbekistanom (streda 20. júl o 18.00 hod.), Slovinskom (piatok 22. júl o 18.00 hod.), Dánskom (sobota 23. júl o 18.00 hod.) a nakoniec s Egyptom (pondelok 25. júl o 18.00 hod.). Slovenky všetky zápasy odohrajú a Aegon Aréne NTC.

Tréner slovenských hádzanárskych kadetiek si je vedomý, že zrejme najväčším súperom jeho zvereniek na domácom šampionáte si budú ony samé. „Vnímajú prostredie a ľudí, ktoré sa na ne prídu pozrieť. Určite cítia obrovskú zodpovednosť,“ povedal Ján Beňadik na pondelkovej tlačovej konferencii. „Snažíme sa to celé odľahčiť, aby sme sa sústredili na seba. Myslím si, že ak sa nám to podarí, po hernej stránke by nám to malo klapnúť.“ Zo športovej histórie vieme, že domáce tímy to mávajú dvojnásobne náročné. Pociťuje to aj kapitánka Viktória Vencuriková. „Sme psychicky aj fyzicky pripravené. Je tam trošku stres, ale do zápasu chceme ísť s pocitom, že vyhráme, je to náš jasný cieľ,“ povedala odchovankyňa prešovskej hádzanej.

Slovenky vstúpia do turnaja utorňajším stretnutím proti Argentíne o 18:00 v Národnom tenisovom centre. Tréner Beňadik nastavil psychológiu tak, že hráčky by mal zaujímať vždy len najbližší zápas, nie turnaj ako celok. „Aj informácie sme im dali len k Argentíne, o ďalších súperoch sme sa ani nebavili,“ vysvetlil. Na svoje zverenky nechce vytvárať tlak, preto sa ani on nestavia do pozície, že postup zo skupiny do play-off je povinnosťou. „Všetci chceme postúpiť, ale pokiaľ sa na to začneme pozerať ako na povinnosť, začneme sa toho báť.“ Jednou z najväčších zbraní slovenského tímu by mal byť kolektív, čo v ženských tímoch nebýva vždy pravidlom. Svoje o tom vie aj tréner Sloveniek, ktorý uplynulých päť rokov viedol ženy v českej Porube. „Poznám rôzne vývoje kolektívov,“ hovoril. „Keď som v septembri prišiel k tomuto tímu, prvá informácia bola, že je to super kolektív a môžem to len potvrdiť. Baby sa našli, sadli si. Môžem len dúfať, že sa to presunie aj do zápasov."

K znižovaniu tlaku na hráčky poslúži aj obmedzenie telefónov a sociálnych sietí. „Počas herných dní pôjdu úplne bokom,“ povedal Beňadik. Podľa trénera budú mať hráčky povolené návštevy, ale len vo voľné dni. „Aby sme sa počas hracích dní venovali len sami sebe a príprave na zápasy. Telefóny neberieme ani na spoločné akcie, zostávajú na izbe. Baby sú na to zvyknuté, proste ich na dva dni vypnú.“

Zdroj: slovakhandball.sk

Zdieľaj

Prečítané: 472x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max