http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/2mp3suqodkptz828.JPG Juniorky michalovskej Iuventy utrpeli v poslednom 22. kole prvej ligy žien prvú domácu porážku, keď podľahli tímu HKM Chirana Medical Šurany 22:27, keď po polčase bol stav vyrovnaný 13:13. Mladé Michalovčanky tak neobhája prvé miesto v najvyššej slovenskej ženskej hádzanárskej súťaži a skončia na štvrtom mieste. Naopak, Šurany sa po minuloročnom triumfe v druhej lige stali tentoraz šampiónom v prvej lige, čím získali možnosť účasti v spoločnej česko-slovenskej súťaži WHIL.

Zápas posledného kola prvej ligy žien priniesol súboj posledného víťaza tejto súťaže s nováčikom a aktuálnym lídrom tabuľky. Michalovské juniorky mali šancu nováčika zosadiť z prvého miesta a zo začiatku sa im to aj darilo. V prvej desaťminútovke boli ustavične vo vedení. Až skúsená hrajúca trénerka Lucia Bérešová v jedenástej minúte dostala po prvýkrát hostky do vedenia (4:5). Následne sa oba tímy striedali vo výbornom zápase vo vedení. Michalovčanky v 23. minúte viedli po góle Františky Solárovej rozdielom dvoch gólov 11:9, na čo hostky okamžite odpovedali takisto dvoma gólmi svojej hrajúcej trénerky, ktorá v 25. minúte zrovnala na 11:11. Následne síce Iuventa kontrovala Kišíkovou a Dziurovou, posledné slovo v prvom dejstve ale patrilo Šuranom, konkrétne skúseným Lenke Vidiečanovej a Lucii Bérešovej, ktoré zabezpečili polčasové vyrovnané skóre (13:13).

V druhom polčase sa obraz hry zmenil. Jej tempo udávali Šurany, konkrétne jej dve skúsené hráčky Lenka Vidiečanová a Lucia Bérešová (dokopy zaznamenali 20 gólov!). Hostky zachytili hlavne úvod tohto dejstva, keď si po štyroch minútach vypracovali trojgólové vedenie (13:16). Iuvente sa síce v 38. minúte po presnom zásahu Solárovej podarilo znížiť na 16:17, no v 42. minúte už bolo po góle Beaty Kodajovej 16:20, na čo domáca lavička zareagovala oddychovým časom. Ten však nepomohol. Hneď po ňom síce Bajčiová znížila na 17:20, no následne prišla ďalšia trojgólová šnúra HKM Chirana Medical, ktorý po ďalšom góle Lucii Bérešovej vyhrával v 47. minúte 23:17. Domáce hráčky sa už na väčší odpor nezmohli a nakoniec prehrali rozdielom piatich gólov 22:27. Šurany sa tak stali víťazkami prvej ženskej ligy a získali právo štartu v česko-slovenskej súťaži WHIL.

Michalovce jun. - Šurany 22:27 (13:13 )

Pok. hody: 4/2 - 4/2, vylúčené: 2 - 2. Rozhodovali: Daňo a Sabol - 100 divákov.

IUVENTA jun.: Čičáková, Mulíková, Medveďová - Dziurová 2, B. Ondová, S. Kocaníková 1, Solárová 2, Štefániková 1, Soročinová 1, Selecká, Kíšiková 3, Chorovská 1, Ščerbáková 1, Bajčiová 6/2, Barátová 4.

HKM: Vachová, Nemešová - Mesárošová, M. Rácková 2, Mohyláková 3, Takáčová, Vidiečanová 7, Cagáňová, Slažanská, Bérešová 13/2, Prochádzková 1, Daneková, A. Klučková, B. Kodajová 1.

Prečítané: 2539x