http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/ekshsn56wmggrn2u.JPG Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí šiesteho kola doma nad MHK Bytča 35:30 (18:17) a pripísali si do tabuľky dva cenné body. Zverenky trénera Maroša Vikartovského budú v akcii už tento štvrtok 29.októbra 2015, keď sa v predohrávke šiesteho kola predstavia o 10.30 hod. na palubovke nováčika súťaže Drábovej Košice. Doma ich uvidíme o dva týždne v nedeľu 8.novembra 2015 v súboji s Partizánskym.

Aj druhý zápas dorasteneckých výberov popredných slovenských mládežníckych klubov priniesol vyrovnaný priebeh. V prvom polčase sa nevedelo ani jedno družstvo gólovo odtrhnúť. Aj preto sa obe striedali vo vedení. Zatiaľ, čo hostky zásluhou Bačíkovskej viedli v 14. minúte 8:6, o šesť minút neskôr po góle Kataríny Ondovej už vyhrávali domáce hráčky 12:10. Vzápätí však Michalovčanky prehrali presilovku 0:2 a to hostky nakoplo až tak, že štyri minúty pred koncom prvého dejstva viedli 15:13. Hostky vyhrávali dvojgólovým rozdielom aj v 27. minúte (14:16), no posledné minúty prvého dejstva patrili domácim. Tým sa zásluhou Holubovej podarilo v 28. minúte vyrovnať na 16:16. Vyrovnaný stav bol aj na začiatku poslednej minúty (17:17), no v posledných sekundách prvého dejstva presne mierila Ondová, ktorá stanovila polčasové skóre na 18:17 v prospech michalovskej Iuventy.

Domácim hráčkam vyšiel ideálne nástup do druhého polčasu. Prvú päťminútovku vyhrali 5:1 a po góle Kataríny Ondovej vyhrávali v 35. minúte 23:18. Hostky, ktoré nastúpili iba so šiestimi hráčkami v poli a na lavičke bola iba náhradná brankárka Furguláková, sa však nechceli vzdať len tak ľahko. V 39. minúte znížili na 25:22, o dve minúty neskôr po góle Hriceňákovej bolo už iba 26:24. Michalovčanky opäť odskočili na štyri góly, keď najskôr Valkovičová upravovala na 28:24 a potom v 45. minúte Urbanová dávala na 30:26, a zdalo sa, že konečne odrazili nápor Bytče. Tá však kontrovala troma gólmi v rade a v 49. minúte bolo iba 30:29. Domáce hráčky ale drámu nedopustili. Keď na začiatku 58. minúty dávala Štefanová na 33:30, bolo jasné, že budú úspešné aj v druhom tohtosezónnom domácom zápase. V závere ešte presne mierila Ondová a skóre na 35:30 uzavrela najlepšia strelkyňa duelu Lenka Holubová.

Michalovce - Bytča 35:30 (18:17)

Pok. hody: 5/2 - 3/1, vylúčené: 3 - 1. Rozhodovali: Vydra a Gedeon - 100 divákov.

IUVENTA: Brhlíková - Tokárová, K. Ondová 9, Valkovičová 3, Urbanová 2, Hasáková 2, Pustá 5, Štefanová 4, Holubová 11/2, Mažová.

MHK: Kubová - Gaňová 1, Holincová 4, Furgaláková, A. Zahumenská 7, Bačíkovská 8/1, Hriceňáková 7, Moliková 3.

Prečítané: 1528x