http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/h7n3woe2azksnv7d.JPG Staršie dorastenky michalovskej Iuventy neuspeli v šlágri piateho kola prvej ligy, keď majstrovskej Bytči podľahli po veľkej dráme tesne 29:30. Napínavý bol hlavne záver zápasu, veď ešte v 43. minúte bol stav 21:23, v 51. minúte už Bytča šnúrou šiesitch gólov získala vedenie 21:29, ale 65 sekúnd pred sirénou Soročinová vyrovnala na 29:29. Záverečné slovo však patrilo 35 sekúnd pred koncom hosťujúcej Kmošenovej, ktorá rozhodla o triumfe MHK. Zverenky trénera Matúša Chripáka budú v akcii už tento štvrtok 29.októbra 2015, keď sa v predohrávke šiesteho kola predstavia o 12.00 hod. na palubovke nováčika súťaže Drábovej Košice. Doma ich uvidíme o dva týždne v nedeľu 8.novembra 2015 v súboji s Partizánskym.

V súboji dvoch ostatných majstrov v kategórii staršieho dorastu sa hrala síce pre diváka dramatická hádzaná, no s viacerými technickými chybami, či nepremenenými šancami. Prvý polčas priniesol vyrovnaný priebeh, keď sa oba tímy striedali vo vedení. V 12. minúte po dvoch góloch strelkyne Gajdošíkovej viedli hostky 7:5, no vzápätí prišli tri góly Iuventy v rade a tá po presnom zásahu Solárovej vyhrávala v 15. minúte 8:7. Aj v ďalších minútach sa tímy striedali vo vedení. Keď Bytča viedla v 20. minúte 12:10, tréner Iuventy Matúš Chripák zareagoval oddychovým časom. Hneď po ňom dvoma gólmi zrovnala Jana Barátová (12:12), no záverečné minúty prvého dejstva aj tak patrili Bytči. Tá viedla v 30. minúte 17:15, posledné slovo v prvom dejstve patrilo Františke Solárovej, ktorá v záverečných sekundách upravila na polčasových 16:17.

Michalovčankám vôbec nevyšiel vstup do druhého dejstva, prvú päťminútovku prehrali 1:4. V 37. minúte Štefaníková znížila na 19:21 a dvojgólový rozdiel v skóre bol aj v 43. minúte, kedy Solárová znižovala na 21:23. Vzápätí si však domáce hráčky vybrali hluché minúty. Za stavu 21:23 nepremenila Solárová pokutový hod a odštartovala ním šesťgólovú šnúru Bytče, ktorá v 51. minúte vyhrávala 29:21 a zdalo sa, že si z horúcej pôdy jej hráčky odnesú cenné dva body. Michalovčanky ale zabrali a šnúrou ôsmych gólov vyrovnali 65 sekúnd pred koncom zásluhou Soročinovej na 29:29. Zdalo sa tak, že body môžu ostať aj doma, no nakoniec sa nič z toho nedialo. O víťazstve Bytče rozhodla 35 sekúnd pred koncom kridelnička Kmošenová. Keďže sa v samom závere neujala strela Barátovej, Bytča nakoniec v Michalovciach triumfoval po obrovskej dráme 30:29.

Michalovce - Bytča 29:30 (16:17)

Pok. hody: 9/6 - 3/2, vylúčené: 2 - 2. Rozhodovali: Vydra a Gedeon - 120 divákov.

IUVENTA: Čičáková, Mulíková - Dilíková, Chorovská 2/1, Solárová 5, Vancová 1, Hasáková 2, Barátová 6/2, Soročinová 1, Ščerbáková 1, Holubová 1, Štefániková 4, Kocaníková 6/3, Nemčíková.

MHK: Furgaláková - Pistovčáková 2, Kmošenová 6, Hanulíková 3, A. Zahumenská, R. Zahumenská 2, Bačíkovská 1, Hriceňáková, Gajdošíková 8/2, Pastorková 8, Bajzová.

Prečítané: 1541x