http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/25uzumo4q8jprtrk.JPG Víťazom druhého stretnutia na 22. ročníku memoriálu Tomáša Jakubča v Michalovciach sa stali hádzanárky chorvátskej Podravky Koprivnica, ktoré zvíťazili v sobotu dopoludnia maďarský DVSC Debrecen 28:23 (14:13). Dvadsiaty druhý ročník Memoriálu Tomáša Jakubča pokračuje ešte ďalšími štyrmi zápasmi. V sobotu od 16.30 hod. nastúpia proti sebe domáci výber Iuventy a chorvátsky šampión RK Podravka Koprivnica, od 18.30 hod. sa uskutoční zápas Baia Mare - Debrecen, no a turnaj sa ukončí dvoma zápasmi v nedeľu, keď najskôr o 10.00 odohrajú súboj domáca Iuventa s Debrecenom a o 12.00 sa stretnú Baia Mare s Koprivnicou.

Úvod zápasu mal lepší chorvátsky šampión, ktorý išiel rýchlo do viacgólového vedenia. V štvrtej minúte viedol 3:1, o dve minúty neskôr 5:2. Jeho hráčky naďalej diktovali tempo hry a v 11. minúte po presnej strele Jekateriny Nemaškalo vyhrávali 8:3. V druhej polovici prvého dejstva sa však začala karta obracať. Hráčky RK Podravky sa totiž dopúšťali viacerých technických chýb a síl im uberali aj vylúčenia (za posledných dvadsať minút prvého polčasu ich mali až päť...). Aj preto sa začal ich náskok skracovať. V 15. minúte síce ešte viedli po presnom zásahu Marijety Vidak 9:5, o šesť minút neskôr však bolo po góle Éwy Kelemen vyrovnané a tréner chorvátskeho majstra Goran Mrden si zobral oddychový čas. Ten jeho zverenky na chvíľu nabudil, keďže hneď po ňom dosiahli tri góly v rade. Následne ale prišlo vylúčenie Lany Frankovič, ďalšie nepremenené šance, čo bola voda na mlyn Maďarok. Tie odpovedali na trojgólovú šnúru Koprivnice rovnakým spôsobom a na začiatku predposlednej minúty prvého polčasu bolo po góle Márie Garbuz vyrovnané - 13:13. Tá istá hráčka následne v poslednej minúte nastrelila brvno chorvátskej brány, na druhej strane sa v posledných sekundách nemýlila Lana Frankovič, ktorá rozhodla o tom, že po prvom polčase bude viesť 14:13 chorvátsky majster.

Tomu vyšiel aj úvod druhého polčasu. Jelena Despotovič síce v jeho úvode vyrovnala na 14:14, potom ale prišla šesťgólová šnúra RK Podravka, ktorá definitívne zlomila odpor Debrecenu. Jeho hráčky sa síce snažili niečo s výsledkom urobiť, nebolo však v ich silách zastaviť rozbehnuté Chorvátky. Tie kontrolovali vývoj zápasu. V 47. minúte už vyhrávali po góle Dragice Džono 23:16, na čo tréner DVSC József Varga reagoval oddychovým časom. Ani ten však nezmenil dej zápasu, v ktorom hráčky chorvátskeho šampióna naďalej kráčali pevným krokom k prvým dvom bodom na turnaji. Tie napokon po výsledku 28:23 v ich prospech aj získali.

Debrecen - Koprivnica 23:28 (13:14)

Pok. hody: 3/1 - 3/2, vylúčené: 7 - 8. Rozhodovali: M. Sivák, Oťapka - 150 divákov.

DVSC: Horváth-Pásztor, Víg, B. Kiss - Szilágyi 5, Varsányi 3, O. Kiss, Despotović 5/1, Slakta 2, Kelemen 2, Garbuz 1, Palma 2, Sirián 1, Klikovac, Marincsák, Kudor 2.

RK PODRAVKA-VEGETA: Jukič, Kapitanovič, Milenkovič - Nikšič 1, Dezič 4, Šenvald, Krsnik 2, Miloševič 4, Džono 1, Nemaškalo 4/1, Dragišič 1, Frankovič 4, Vidak 7/4.