http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/kpcx0zazoa6265dt.jpg Druhýkrát za sebou sa Memoriálu Tomáša Jakubča zúčastňuje maďarský klub DVSC Debrecen, ktorý je s tromi turnajovými triumfmi (2003, 2005 a 2007) druhým najúspešnejším klubom tohto podujatia. V súčasnosti už Debrecen nepatrí medzi absolútnu maďarskú špičku, v minulej sezóne obsadil sympatické siedme miesto, ale stále je to klub zvučného mena, ktorý napríklad pred desiatimi rokmi dvakrát za sebou vyhral Pohár EHF. S cieľom nadviazať na síce zašlú, ale nie tak dávnu slávu vstupuje DVSC aj do nasledujúcej sezóny. Zvlášť, keď sa posilnil zaujímavými hráčkami zo zahraničia. Článok je súčasťou predstavovania účastníkov 22. ročníka Memoriálu Tomáša Jakubča, ktorý sa uskutoční od 7. do 9. augusta 2015 v michalovskej Chemkostav aréne.

Nie je to tak dávno, čo DVSC súperil nielen so súpermi, ale predovšetkým s existenčnými problémami. Keď v roku 2011 Debrecen druhýkrát za sebou obsadil v silnej maďarskej lige druhé miesto, hrozil klubu bankrot. Všetky špičkové hráčky odišli a priestor dostala omladina. Nasledovalo postupne ôsme, jedenáste, deviate a naposledy siedme miesto Debrecenu v najvyššej domácej súťaži. Pred touto sezónou sa navyše tím vedený trénerom Józsefom Vargom posilnil. Ako prvú získal brankárku Vivien Víg z Dunaújvárosu, potom zalovil v ruských vodách, kde v Kubani Krasnodar našiel urastenú spojku Mariu Garbuz, nuž a treťou posilou je úradujúca víťazka Ligy majstrov Jelena Despotovič z Budučnosti Podgorica. Gro kádra ostalo pohromade a odchody nijakým spôsobom neovplyvnili silu družstva.

Tri predsezónne posily DVSC: Brankárka Vivien Víg, spojky Jelena Despotovič a Maria Garbuz

Debrecen už stihol odohrať prvé prípravné stretnutia, v Békescsabe zvíťazil 35:28 (17:15), doma sa stretol s majstrovským Ferencvárosom Budapešť, nuž a v odvete sa stretne s Békescsabou. Aj keď je DVSC jediným účastníkom Memoriálu Tomáša Jakubča, ktorý neúčinkuje v európskych pohárových súťažiach, vďaka svojej úspešnej minulosti patrí medzi kluby najzvučnejšieho mena. Jeho sympatická snaha dostať sa znovu na vrchol naznačuje, že aj v Michalovciach bude jednoznačným prínosom pre kvalitu turnaja.

DVSC Debrecen
Úspechy klubu:
Majster Maďarska: 1955, 1987
Víťaz Maďarského pohára: 1985, 1987, 1989, 1990, 1991
Víťaz Pohára EHF: 1995, 1996

Športový riaditeľ: Vilmos Köstner
Technická riaditeľka: Mercédesz Bohus-Karnik
Tréner: József Varga
Asistent trénera: Ferenc Boros
Fyzioterapeut: Attila Kazsimér

Hráčsky káder, 2015/2016:
Brankárky: Bettina Horváth - Pásztor, Vivien Víg, Bernadett Kiss
Spojky: Pálma Siska, Jelena Despotović (Čierna Hora, Budučnosť Podgorica), Kitti Kudor, Nikolett Marincsák, Szabina Karnik, Maria Garbuz (Rusko, Kubaň Krasnodar), Orsolya Kiss
Krídla: Éva Kelemen, Ágnes Szilágyi, Petra Slakta, Nóra Varsányi
Pivotky: Szederke Sirián, Bobana Klikovac (Čierna Hora).

Prišli: Jelena Despotović (Budučnosť Podgorica, Čierna Hora), Maria Garbuz (Kubaň Krasnodar, Rusko), Vivien Víg (Dunaújvárosi Kohász KA),
Odišli: Liliia Gorilska (MTK Budapešť), Bettina Vörös (Szent István SE), Veronika Makai (Orosháza), Krisztina Bárány (Szeged).

Zdieľaj

Prečítané: 655x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max