http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/qmesw7gs6erouxqy.jpg Až v záverečnom kole prvej ligy okúsili mladšie dorastenky michalovskej Iuventy trpkosť bodovej straty, keď v stredajšej predohrávke posledného kola podľahli doma HK Štart Trenčín 25:29 (9:14). Napriek tomu sú však majsterkami Slovenska a po stretnutí si z rúk zástupcov Slovenského zväzu hádzanej Miloša Šubáka a Štefana Katušáka prevzali víťazný pohár a zlaté medaily. Gratulujeme! Pre čerstvé majsterky sa táto sezóna ešte nekončí, keďže v závere nasledujúceho týždňa sa predstavia na treťom ročníku Česko-slovenského pohára v Hodoníne.

Až v poslednom ligovom zápase našli mladšie dorastenky svojho premožiteľa. Doteraz suverén ligy prehral po 21 výhrach na domácej pôde s v tabuľke druhým Trenčínom, no ani to zverenkám trénera Maroša Vikartovského neskazilo radosť zo zisku majstrovského titulu a po zápase boli zaslúžene dekorované zlatými medailami.

Šláger posledného 22. kola sa niesol v jednoznačnej réžii vicemajstra Slovenska, ktorý držal opraty zápasu pevne v rukách celých šesťdesiat minút. Skóre duelu otvorila hosťujúca Erika Rajnohová. Na jej presný zásah síce odpovedala Bajčiová, no po jej góle prišli štyri presné zásahy hráčok spod hradu Matúša Čáka, ktoré tak v 5. minúte viedli 5:1. Dej zápasu sa ani v ďalších minútach nemenil, a tak si tréner Iuventy Maroš Vikartovský v 8. minúte za stavu 3:7 zobral oddychový čas. Ani po ňom však domáce hráčky nebrebrali iniciatívu. Nedarilo sa im v obrane, v útoku zase zlyhávali na brankárke Hanzalíkovej. Nečudo tak, že skóre v ich neprospech narastalo. V 24. minúte síce Bajčiová znížila na rozdiel troch gólov (9:12), záver prvého dejstva ale patril hostkám, ktorá dvoma gólmi stanovili polčasový výsledok na 9:14.

Ani úvod druhého dejstva nenaznačoval zmenu v stretnutí. Jeho réžia sa totiž naďalej odohrávala pod taktovkou hosťujúceho družstva. To natiahlo v 35. minúte svoje vedenie na osem gólov (10:18). Iuventa síce po góle Hasákovej znížila v 38. minúte na 13:19, potom ale prišli od hostiek tri góly v rade a tie rázom v 43. minúte vyhrávali 13:22. Následne ale Michalovčanky zdvihli hlavy. Tréner Vikartovský vysunul obranu, ktorá začala na hostky platiť. Trenčinaky rázom začali zakončovať zbŕklo, čo bola voda na michalovský mlyn. Po troch góloch v rade bolo po presnom zásahu Štefaníkovej v 46. minúte 16:22 a zdalo sa, že zápas sa môže obrátiť na michalovskú stranu. Hostky ale umne zareagovali a žiadnu drámu nepripustili. Za tohto stavu zaznamenali štvorgólovú šnúru, po ktorej viedli desať minút pred koncom prvýkrát o desať gólov (16:26). Domáce hádzanárky ešte raz zdvihli hlavy, keď zaknihovali štyri góly v rade, potom ale prišli dva presné zásahy Trenčína, ktorý tak rozhodol o svojej výhre. Záver zápasu sa už len dohrával a Michalovčanky aspoň kozmeticky upravili svoju prvú tohto sezónnu prehru.

Michalovce - Trenčín 25:29 (9:14)

Pok. hody: 5/3 - 1/1, vylúčené: 2 - 1. Rozhodovali: Mil. Harman a Mar. Harman - 300 divákov.

IUVENTA: Brhlíková, Babincová, Mulíková - Holubová 1, Dilíková, K. Bačíková 1, A. Holejová 1, M. Kocanová 3/1, Solárová 5, Hasáková 4, Kaločayová 1, Bajčiová 7/2, Štefaníková 2.

HK ŠTART: Opatová, Hanzalíková - Takáčová 1, E. Rajnohová 6, Zemanovičová 1, Mesárošová, Nejedlíková 6, Trunková 5, Ušiaková 5, Matejíková, K. Kostelná 5/1.