http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/vdy6nwijvyvrhhro.jpg Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v stredajšom predohrávanom stretnutí záverečného kola prvej ligy žien doma nad Trenčínom 33:30, keď do prestávky viedli 21:12. Zverenky trénera Františka Urbana završili svoju štvrtú sezónu v najvyššej slovenskej súťaži už tretím triumfom v nej po predošlých výhrach v rokoch 2012 a 2013, vlani skončili štvrté.

Diváci videli v tohtosezónnej derniére víťaza prvej ligy žien zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom absolútne dominovali domáce juniorky Iuventy, v druhom zase bojujúce hostky. Nebyť Anastassie Zykovej v bráne a streleckej potencie Veroniky Habánkovej tak...

Poďme ale pekne po poriadku. Domáce hráčky začali výborne a prvý polčas patril od prvých minút im. Už v tretej minúte viedli po góle Habánkovej 4:0 a až potom sa zásluhou premenenej sedmičky Birkušovej presadili aj hostky (4:1). Vzápätí však presne mierila Soročinová a trénerka HK Štart Zdena Rajnohová reagovala oddychovým časom. Ten síce na chvíľu jej zverenky zobudil, keďže v 9. minúte po troch góloch v rade Pastorkovej znížili na 7:5, no potom prišli chvíle domácich hráčok. Tie od stavu 8:6 zaznamenali päť gólov v rade a po presnom zásahu Habánkovej v 17. minúte vyhrávali 13:8. Michalovčanky svoj náskok do polčasu ešte natiahli a po prvej tridsaťminútovke viedli pohodlným deväťgólovým náskokom 21:12. Za zmienku stojí aj slušnosť a športovosť domáceho trénera Františka Urbana. Hostky totiž prišli iba so šiestimi hráčkami v poli a keď sa im v závere prvého dejstva zranila Nikola Chrastinová, ktorej rozťali obočie, stiahol jednu hráčku z palubovky a dohrávalo sa päť na päť!

V druhom dejstve však Michalovčanky na sľubný prvý polčas nenadviazali. V útoku sa trápili a v obrane zase viackrát nechávali v štichu svoju brankárku Anasstasiju Zykovú. Tá ich však držala nad vodou. V úvode to ešte ako tak išlo. V 35. minúte po góle Vladimíry Kišíkovej vyhrávali stále deväťgólovým rozdielom (24:15). Následne ale hostky začali ukrajovať z ich náskoku. V 46. minúte sa po góle Birkušovej priblížili na päť gólov (27:22), päť minút pred koncom po presnom zásahu Rebrošovej dokonca na tri góly (31:28). Dve minúty pred koncom bolo po góle Birkušovej 32:30, no domáce hráčky už stratu bodov nepripustili a po góle svojej najlepšej strelkyne Habánkovej zvíťazili 33:30.

Michalovce jun. - Trenčín 33:30 (21:12)

Pok. hody: 2/2 - 6/4, vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: Mil. Harman a Mar. Harman - 150 divákov.

IUVENTA jun.: Čičáková, Zyková - Lešková, Dziurová, Chorovská 1, Kišiková 5, Soročinová 6, Levčenko 4, Habánková 12/1, Ščerbáková, Kocaníková 3, Barátová 2/1.

HK ŠTART: Majerská, Rehušová - Birkušová 8/1, Žitňanová 4, Chrastinová, Pastorková 9, Rebrošová 7/3, Španihelová 2.

Prečítané: 1504x