http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/vg6c7ho72q84pcq0.JPG Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí pätnásteho kola prvej ligy doma nad Partizánskym 44:33 (23:10), vďaka čomu si pripísali už štrnástu výhru v sezóne a aj preto sú naďalej na čele tabuľky. Zverenky trénera Maroša Vikartovského sa v najbližšom šestnástom kole predstavia počas nasledujúceho víkendu na palubovke Bernolákovej Košice. Doma ich najbližšie uvidíme v nedeľu 15. marca 2015, keď o 15.00 hod. privítajú UDHK Nitra.

Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy začali priam ideálne. Po góloch Kocanovej, Solárovej a Holubovej viedli v 6. minúte 3:0. Až potom otvorila Horečná aj strelecký účet HK Slávia (3:1). Michalovčanky to ale nezabrzdilo, ba naopak. Naďalej svojmu protivníkovi súkali jeden gól za druhým. Keď v 10. minúte Mária Kocanová dávala už na 7:1, trénerka hostí Katarína Beňušková si zobrala oddychový čas. Nezabral ani ten. Hráčky lídra tabuľky totiž naďalej diktovali tempo hry a už do polčasu viedli dvojciferným vedením. Na rozdiel desiatich gólov dávala v 17. minúte Solárová, ktorá upravila na 14:4. Hostky síce na chvíľu zdvihli hlavy, keď Karásková v 20. minúte znížila na 15:8, no náskok Iuventy v poslednej desaťminútovke prvého dejstva opäť narástol. Tri minúty pred jeho koncom sa Michalovčanky po góle Urbanovej opäť ujali desaťgólového vedenia (19:9) a to do konca prvého polčasu narástlo na trinásť gólov (23:10).

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Michalovčanky však zrejme pod dojmom vysokého vedenia dali nohu z plynu a neboli už také dominantné, ako v prvom polčase. V nervóznom druhom polčase, v ktorom rozhodcovia udelili až tri červené karty (dve za tri fauly a jednu priamu diskvalifikáciu) si však naďalej udržiavali dvojciferné vedenie. V 38. minúte zaznamenala Mária Kocanová ich v poradí tridsiaty gól (30:18) a v 53. minúte vekovo ešte len žiačka Martina Pustá dokonca štyridsiaty gól (40:28). Domáce hráčky naďalej diktovali tempo hry a v zápase, v ktorom diváci videli až 77 gólov napokon zvíťazili 44:33.

Michalovce - Partizánske 44:33 (23:10)

Pok. hody: 5/2 - 2/2, vylúčené: 5 - 8, navyše ČK: 56. Pustá (Iuventa, za tretí faul) - 46. Horečná (Partizánske, za tretí faul), 53. Mináriková (Partizánske, za hrubý faul). Rozhodovali: Mil. Harman a Mar. Harman - 150 divákov.

IUVENTA: Brhlíková, Babincová, Mulíková - Holubová 4, Pustá 2, K. Ondová 7, Vancová 3, Urbanová 4, A. Holejová 5, Mažová, Bodnárová 2, Kaločayová, M. Kocanová 12/2, Solárová 7.

HK SLÁVIA: Hričovská, Chotváčová - Karásková 7/2, Maxová 2, Hullmanová 2, Bohunská 1, Mináriková 2, Horečná 2, Štetiarová, Králová 5, Junásová 7, Korcová 5.

Prečítané: 1792x