http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/pcvqvz76r54jtkj4.JPG Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v šlágri 15. kola prvej ligy doma nad Partizánskym vysoko 34:20, keď do prestávky vyhrávali už 21:6. Zverenky trénera Františka Urbana sa v najbližšom stretnutí šestnásteho kola predstavia počas nasledujúceho víkendu na palubovke Bernolákovej Košice. Doma ich najbližšie uvidíme v nedeľu 15. marca 2015 o 13.00 hod. proti UDHK Nitra.

Šláger 15. kola prvej dorasteneckej ligy medzi prvou Iuventou Michalovce a druhou Sláviou Partizánske mal až nečakane zdrvujúci priebeh. Veď rozbehnuté domáce viedli už po 15 minútach hry nečakane 12:1. Hoci sa hlavne v druhom polčase obraz hry vyrovnala, štrnásťgólové víťazstvo domácich je prekvapujúcim vyústením zápasu, ktorý bol považovaný za jeden zo šlágrov jarnej časti.

Iuventa začala zhurta, po poldruha minúte viedla po góloch Bajčiovej, Dziurovej a Habánkovej už 3:0. Nuž a keďže ich súperkám nevychádzalo absolútne nič, vyhrávala Iuventa v 10. minúte už 8:0! Až za tohto stavu sa dokázala presadiť Gajdošová (8:1). Domáce úradovali na ihrisku aj naďalej a po 15 minútach hry viedli zásluhou gólu Soročinovej už 12:1. Až potom sa hráčky Partizánskeho mierne prebrali, dokázali mierne znížiť, ale do prestávky aj tak stihli hráčky Iuventy natiahnuť svoj náskok na 15 gólov (21:6).

Po prestávke akoby začal iný zápas, zásluhou množstva vylúčení hra stratila plynulosť a na koňa sa posadilo Partizánske. To v 42. minúte zásluhou Kapsovej znížilo už na 24:15 a jeho hráčky prvých 12 minút druhého dejstva teda vyhrali 9:3. Na domácej strane dostala priestor každá jedna hráčka a napokon sa zrodilo výrazne štrnásťgólové víťazstvo Iuventy, ktorá dosiahla desiatu výhru za sebou, vďaka čomu zaslúžene tróni na čele tabuľky.

Michalovce - Partizánske 34:20 (21:6)

Pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčené: 6 - 7, navyše ČK: 30. Králová (Partizánske, za hrubý faul v gólovej šanci), 44. Kapsová (Partizánske, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Mil. Harman a Mar. Harman - 150 divákov.

IUVENTA: Čičáková, Mulíková - Lešková, Dziurová 4, Chorovská, Habánková 6/1, Kišiková 6, Kniežová 2, Šimková 4/1, Barátová 3, Soročinová 2, Ščerbáková 1, Bajčiová 2, M. Kocanová, Solárová 1, Kocaníková 3.

HK SLÁVIA: Beláková, Chotváčová - Koprdová 1, Korcová, Vácvalová 1, Mitalová 1, Križmová 1, Králová, Ondriškovičová 2, Karásková 5, Gregušová, Kapsová 2, Gajdošová 1, Krajčovičová 6/2.