http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/m7fbjqtm0ifzupdt.jpg Hádzanárky Iuventy Michalovce sú po trénerskej výmene naďalej bez straty bodu. V sobotu po výhre 29:23 (14:12) v šlágri šestnásteho kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL nad tímom DHC Sokol Poruba natiahli zverenky trénera Františka Urbana svoju víťaznú sériu na tri zápasy a v tabuľke sú naďalej na prvom mieste, so štvorbodovým náskokom pred druhým DHK Baník Most. Navyše, Michalovčanky sú dosiaľ jediným neporazeným tímom a v ligovej súťaži natiahli svoju sériu bez prehry už na úctyhodných 24 zápasov.

Šláger 16. kola WHIL začali lepšie Michalovčanky, ktoré rýchlo viedli 3:0 aj 4:1. Potom ale prišla päťgólová šnúra Poruby, ktorá následne bola vo vedení takmer až do konca prvého polčasu. „Neviem, čo sa stalo. Pravdepodobne to zapríčinila naša koncentrácia na zápas,“ zdôraznil tréner Iuventy František Urban. Jeho zverenky sa po výbornom začiatku ťažšie presadzovali cez vysunutú obranu súpera a problém im robila aj hosťujúca brankárka Doláková, ktorá chytila viacero čistých príležitosti domácich. „Určite je to negatívum, na ktorom musíme popracovať. Obrovská škoda tých našich hluchých pasáži, kde sme mali dávať jednoduché góly, no my namiesto toho nepremeníme šance a súpera tým postavíme na nohy. Poruba nemá zlé družstvo a našu slabšiu chvíľku okamžite jej hráčky využili. Keď si spomeniem na náš zápas v Porube v jesennej časti, bolo to podobné. Aj vtedy sme rýchlo viedli 6:1, no potom náš výkon upadal. Dievčatá si musia uvedomiť, že takýto náskok na začiatku neznamená nič a nesmú poľavovať v koncentrácii na zápas,“ podotkol František Urban.

Toho síce výsledok zápasu uspokojil, no k výkonu svojich zvereniek mal výhrady. „Štyridsať minút mal zápas grády a musel sa divákom páčiť. Moje hráčky sa však nevyhýbali technickým chybám, či nepremeneným šanciam. Budem sa asi opakovať, ale opäť sme mali hluché pasáže. Teraz musíme dobre zregenerovať a cez týždeň popracovať na nedostatkoch. Tie sa nám totiž budúcu sobotu v Moste môžu vypomstiť, keďže očakávam diametrálne odlišný zápas,“ zdôraznil František Urban, ktorého zverenky natiahli svoju sériu bez ligovej prehry na 24 stretnutí. „To ma síce teší, no čísla sú jedna vec, ale mňa zaujíma aj niečo iné. Teší ma, že po prestriedaní dobre naskočili krídla „Žeňa“ Levčenko aj Sofia Nagyová. Premenili svoje šance, čo sa hráčkam zo základnej zostavy nepodarilo. Ideme od zápasu k zápasu. Vyhrali sme síce tretí duel v rade, no mňa mrzí náš herný prejav, ktorý nebol najideálnejší. Nie je taký, aký by som rád videl. Body sú jedna vec, výsledky druhá, to koľko sme neprehrali tretia, no mňa zaujíma aj herný prejav,“ dodal na záver svojho hodnotenia tréner Iuventy Michalovce František Urban.

 

Zaslúžené víťazstvo

Hráčky hosťujúceho tímu od začiatku roka v piatich zápasoch ťahali za kratší koniec iba raz (hneď z kraja roka v Moste 24:28) a solídnu hernú fazónu ukázali aj v Michalovciach. „Po tom slabšom úvode z našej strany sme sa dostali do zápasu a v prvom dejstve sme boli podľa mňa lepším tímom. Bohužiaľ, pribrzdili nás tri vylúčenia. V samom závere prvého dejstva sme nekoncentrovanosťou stratili niekoľko lôpt, čo domáce využili na získanie mierneho polčasového náskoku,“ poznamenal tréner DHC Sokol Ján Benadik, ktorého zverenky po prvom polčase prehrávali rozdielom dvoch gólov 12:14. „Za ten druhý polčas sme si vyhrať nezaslúžili. Nepáčila sa mi naša defenzíva, ktorá bola asi najslabšia v celej sezóne. Z našej strany mi chýbala agresivita, bolo to ustráchané a týmto spôsobom sme domácim hráčkam umožňovali navyšovať vedenie,“ vrátil sa ešte k samotnému duelu tréner Ján Beňadík.

Ten videl zlom zápasu hneď v úvode druhého polčasu. Vtedy síce najskôr Šviráková znížila na 13:14, no potom prišlo päť gólov Iuventy v rade a hostkám sa už následne náskok Michalovčaniek nepodarilo zmazať. „To rozhodlo. Následne sme sa síce snažili, no znížiť sa nám podarilo maximálne na tri góly, aj to hneď Iuventa opäť odskočila. Neboli sme schopní dostať sa na kontakt súpera a spraviť na neho väčší tlak. Vzhľadom na priebeh druhého polčasu je tak výhra Michaloviec úplne zaslúžená. Z tade sa body jednoducho nenosia a keď chcete uspieť, musí zahrať nad svoje možnosti viacej hráčok. Pokiaľ tu chce nejaké družstvo bodovať, musí podať päť - šesť hráčok výborný výkon a ostatné svoj štandard, čo dnes rozhodne náš prípad nebol,“ dodal na záver Ján Beňadík, ktorého zverenky tak utrpeli prvú prehru po štyroch víťazných zápasoch.

(pb)

O zápase Iuventa Michalovce - DHC Sokol Poruba si môžete prečítať tu

Zdieľaj

Prečítané: 649x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max