http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/2ru4yn26455bxjg0.jpg Až na druhý pokus sa uskutočnil návrat bývalého trénera Iuventy Jána Packu do Michaloviec. Pred týždňom a pol jeho družstvo HC Veselí nad Moravou kvôli chrípkovej epidémii v kádri nepricestovalo a Ján Packa tak nedoprial novému lodivodovi Iuventy Františkovi Urbanovi ostrú premiéru proti svojmu trénerskému učiteľovi. Aj napriek tomu mala stredajšia dohrávka štrnásteho kola svoj náboj, keďže to bol pre Františka Urbana prvý domáci zápas v role hlavného trénera a hneď proti kormidelníkovi, u ktorého dostal prvú vážnu trénerskú šancu.

Zápas mal podľa očakávania jasný priebeh. Michalovčanky v ňom zvíťazili nad okliešteným Veselím, ktoré pricestovalo iba so siedmimi hráčkami do poľa, hladko 38:25 (16:8) a do tabuľky si tak pripísali dvanáste tohtosezónne víťazstvo. Hráčky obidvoch tímov si síce na palubovke nič nedarovali, no stretnutie malo vzhľadom na jeho priebeh priateľskú atmosféru. Tá sa následne preniesla aj na pozápasovú tlačovú konferenciu, na ktorej však trochu na škodu chýbal tréner "Moraváčok" Ján Packa, ktorého zastúpil vedúci družstva Ivo Sádlo. Ten sa ihneď z jej kraja pustil do hodnotenia duelu. „Tento zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko. K lídrovi tabuľky sme prišli v poriadne oklieštenom zložení, ktoré vôbec neodpovedá tomu, na čo máme. Museli sme vyberať z toho, ktoré hráčky sú choré a ktoré zase menej choré. Tri hráčky z nášho kádra hrali po prvýkrát interligový zápas. Súper nás vo všetkých činnostiach jednoznačne prevýšil a vyhral zaslúžene,“ zdôraznil vedúci družstva HC Veselí nad Moravou.

Ivo Sádlo sa následne nevyhol odpovedi na otázku, čo hovorí na to, že Iuventa natiahla v lige svoju neporaziteľnosť už na 23 zápasov. „Určite to nie je náhoda. Iuventa Michalovce má kvalitné družstvo, ktoré má k ligovému titulu našliapnuté aj teraz. Je to profesionálny klub a to sa niekde prejaviť musí. Domáci tréner má k dispozícii vyrovnaný káder. Sú tu výborné krídla, výborné spojky, pivotky a takisto aj brankárky, v čom bol dnes jasný rozdiel. Je tu vidno kvalitnú prácu bývalého trénera Jána Packu, na ktorú nový lodivod František Urban veľmi dobre nadviazal. Ja dúfam, že tréner Packa ukáže takúto dobrú robotu aj u nás a jeho práca sa na našich výsledkoch prejaví,“ podotkol Ivo Sádlo, ktorý následne zložil poklonu aj domácemu trénerovi. „Keď som sa trénera Packu pýtal, kto momentálne vedie Iuventu po odchode predchádzajúceho trénera, povedal, že družstvo je vo veľmi dobrých rukách. Nechcem sa týmto domácemu trénerovi nejako po našom „pochlebovat“, no je to fakt,“ s úsmevom poznamenal Ivo Sádlo.

Spokojnosť so svojou domácou premiérou neskrýval ani domáci tréner František Urban, ktorý vyzdvihol to, že súper sa aj napriek tomu, že prišiel v oklieštenom zložení, neznížil k zdržiavaniu a naťahovaniu času. „Náš súper ukázal korektnú hru, za čo sa mu chcem poďakovať. Som rád, že sa nikto nezranil. Dievčatá sa snažili napodobniť výkon z Olomouca. Snažili sme sa hrať rýchlo dopredu, či už po získanej lopte, alebo po góle. V tomto naplnili moje očakávania. Zase sme sa však nevyhli hluchým pasážam a technickým chybám, čo ma trošku mrzí. Máme nedostatky a na tých musíme stále pracovať,“ uviedol František Urban, ktorý dal príležitosť každej jednej hráčke, čo mal na lavičke. „Nebolo to kvôli tomu, že som chcel, aby hrala každá jedna. Nešlo mi o vysoké víťazstvo, skôr o to, aby bola každá jedna pripravená zaskočiť. Čaká nás ťažký program a keby sa niekto zranil, musíme mať alternatívu. Dievčatá by teda mali byť pripravené a kvôli tomu som dnes volil takúto minutáž.“

Františka Urbana síce séria Iuventy bez prehry teší, no dôležité pre neho je aj niečo iné.  „Štatistiky a čísla sú síce pekné, no mňa zaujíma aj herný prejav. Či už som bol pri dorastenkách, alebo teraz pri ženách, vždy budem pozerať aj na to. Čo sa týka tej série, budeme sa ju snažiť natiahnuť čo najviac. Ideme od zápasu k zápasu, už v sobotu nás čaká ďalší ťažký súper Poruba, potom zápasy na Slavii či v Moste, takže to rozhodne nebude nič ľahké. Most je českým majstrom, Slavia hrá aj bez Kutlvašrovej dobre, no a Poruba sa dostala do štvrťfinále Vyzývacieho pohára, takže je tam takisto kvalita,“ podotkol michalovský lodivod. Práve s Porubou odohralo Veselí nad Moravou v piatok vyrovnaný duel, keď sa o ich prehre 22:28 rozhodlo až v druhom polčase. Čo by poradil vedúci družstva "Moraváčok" michalovskému lodivodovi? „Vyhrať,“ s úsmevom reagoval na našu otázku Ivo Sádlo, ktorý následne už vážnejšie dodal. „Určite je to pre Michalovce hrateľný súper. Poruba má síce kvalitné družstvo, no z viacerých zápasov môže byť unavená a to môže byť michalovská výhoda.“

Zdieľaj

Prečítané: 902x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max