http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/pcvqvz76r54jtkj4.JPG Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom šlágri trinásteho kola prvej ligy doma vo východoslovenskom derby nad Prešovom vysoko 45:24, keď už do prestávky viedli o desať gólov 19:9. A vďaka tomuto triumfu si udržali vedenie v tabuľke. Zverenky trénera Františka Urbana sa v najbližšom kole, ktoré sa uskutoční v nedeľu 22. februára 2015 o 13.00 hod., predstavia v Šali. Doma ich uvidíme o dva týždne v zápase s Partizánskym.

Zápas dvoch popredných tímov ligovej tabuľky sa niesol v jednoznačnej réžii michalovského celku, ktorý o svojej výhre rozhodol už v prvom polčase. V šiestej minúte dávala Barátová na 4:1 a trojgólovým rozdielom viedli Michalovčanky aj o tri minúty neskôr, kedy Dziurová zvyšovala na 5:2. Hostky síce zdvihli hlavy a v 14. minúte znížila Vencúriková na rozdiel jedného gólu (6:5), no do konca polčasu potom prešiel ich obranou doslova uragán. Nezabral ani oddychový čas, ktorý si lavička hostí zobrala za stavu 5:8. Vedenie domácich totiž každú minútu narastalo. V 24. minúte dávala Solárová na 11:7, o tri minúty neskôr už bolo po presnom zásahu Bajčiovej 16:8. Domáce hráčky ešte do polčasu zvýšili svoje vedenie na desať gólov, keď Bajčiová dávala v 29. minúte na 18:8. Následne síce skórovala aj hosťujúca Vencúriková, no posledné slovo v prvom dejstve patrilo Barátovej, ktorá stanovila polčasové skóre na 19:9.

Ani druhé dejstvo zvrat v stretnutí neprinieslo, pretože domáce hádzanárky každou minútou navyšovali svoje vedenie. V 40. minúte zvyšovala Vladka Kišíková na 27:14, o päť minút neskôr viedli Michalovčanky pätnásťgólovým vedením, kedy Soročinová upravila na 30:15. V 50. minúte bolo po góle Barátovej 34:17 a čakalo sa, či domáce hráčky dosiahnú jubiljený štyridsiaty gól. Ten sa im napokon podarilo streliť v 57. minúte, kedy sa presadila z rýchleho brejku Lívia Kniežová (40:21). Po jej ďalšom góle minútu pred koncom vyhrávali Michalovčanky už o dvadsať gólov - 43:23. Napokon tak hráčky Iuventy dotiahli duel do dvadsaťjedengólového víťazstva 45:24 a Šarišankám vrátili prehru z jesennej časti.

Michalovce - Prešov 45:24 (19:9)

Pok. hody: 5/4 - 7/7, vylúčené: 2 - 5. Rozhodovali: Šimko a Štefan - 150 divákov.

IUVENTA: Čičáková, Mulíková - Lešková, Dziurová 8, Chorovská 1, Habánková 7/1, Kišiková 3, Kniežová 3, Danková 1/1, Šimková, Barátová 6/2, Soročinová 5, Ščerbáková 3, Bajčiová 1, Solárová 5, Kocaníková 2.

BEMACO: Lorenčíková, Tomášová - Hižnayová 2, Vencúriková 8/5, Čirčová 5/1, Jevčáková 1, Milenkyová, Puzderová 2/1, B. Kundrátová, Bodnárová 3, I. Kocanová 3, Olejárová.