http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/irewtmx7fgc3ohdt.JPG Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy uštedrili v nedeľňajšom stretnutí trinásteho kola prvej ligy doma debakel Prešovu, ktorý zdolali vysoko 41:19, keď už do prestávky vyhrávali presvedčivo 19:7. Aj vďaka tomuto triumfu si mladé Zemplínčanky poistili vedenie v tabuľke súťaže. Zverenky trénera Maroša Vikartovského sa v najbližšom kole, ktoré sa uskutoční v nedeľu 22. februára 2015 o 14.45 hod., predstavia v Šali. Doma ich uvidíme o dva týždne v zápase s Partizánskym.

Skóre duelu mladších dorasteniek otvorila domáca Štefaníková, na ktorej presný zásah odpovedala v tretej minúte Prešovčaka Puzderová. To však bolo poslednýkrát, čo bolo skóre duelu vyrovnané. Michalovčanky totiž už v prvom polčase rozhodli o tom, že dva body zostanú v Chemkostav aréne. Zverenky trénera Maroša Vikartovského sa hádzanou doslova bavili a odovzdaného súpera ničili jedným gólom za druhým. V siedmej minúte dávala Karin Bačíková na 4:1 a keď o päť minút neskôr zvyšovala táto hráčka na 8:4, vzala si lavička hostí oddychový čas. Ten nezabral, keďže následnú osemminútovku prehrali Prešovčanky 4:1 a na konci 20. minúty dávala Holejová na 12:5. Aj posledná desaťminútovka patrila domácemu tímu. Ten zvyšoval svoje vedenie a už v 24. minúte sa po góle Dilíkovej ujal desaťgólového vedenia (15:5). To ešte do konca polčasu navýšil, keď posledné slovo v prvom dejstve patrilo Adriane Holejovej, ktorá stanovila polčasové skóre na 19:7.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Domáce hráčky naďalej súkali svojím súperkám jeden gól za druhým. V 35. minúte zvyšovala Solárová už na 23:7. Po ďalších šiestich minútach bol rozdiel v skóre sedemnásťgólový, keď Bajčiová dávala na 27:10. Jubilejný tridsiaty gól dosiahla v 45. minúte Štefaníková (30:11) a dvadsaťgólovým rozdielom viedli domáce hráčky v 49. minúte, kedy Holejová upravila na 32:12. Domácim hádzanárkam sa nakoniec podarilo vsietiť aj štyridsiaty gól, ktorý zaznamnala v predposlednej minúte z pokutového hodu Vladimíra Bajčiová (40:18). Do konca zápasu sa ešte obe družstvá trafili do čierneho raz, a tak sa zápas skončil výsledkom 41:19 pre domácu Iuventu, ktorá tak zaknihovala dvanáste tohtosezónne víťazstvo.

Michalovce - Prešov 41:19 (19:7)

Pok. hody: 8/5 - 3/1, vylúčené: 2 - 5, navyše ČK: 58. Dziaková (Prešov, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Šimko a Štefan - 200 divákov.

IUVENTA: Brhlíková, Mulíková - Dilíková 3, K. Bačiková 5, A. Holejová 8/2, K. Ondová 5, M. Kocanová 6/2, Solárová 3, Štefaníková 5, Hasáková 4, Kaločayová, Bajčiová 2/1, Pustá.

BEMACO: V. Poláková, Balogová - Puzderová 4, Volčková 2, Kakaščíková 1, Ivanová 3, Popovcová 1, P. Poláková 2, Dziaková, Petková 1, Sopková, Olejárová 1, Milenkyová 1/1, Kušnírová 2, Chovanová 1.