http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/vuuq2vscpwan4ri4.JPG Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí trinásteho kola prvej ligy žien doma nad Topoľčanmi vysoko 38:22, keď už do prestávky viedli 19:12 a do tabuľky si tak pripísali ďalšie dva body. Zverenky trénera Františka Urbana sa v najbližšom kole - v nedeľu 22. februára 2015 o 18.00 hod.- predstavia na palubovke favorizovaných Nesvád, nuž a doma ich uvidíme o dva týždne v zápase s Bánovcami nad Bebravou.

Michalovčanky nastúpili na zápas s niekoľkými hráčkami prvého tímu, ktoré v sobotu v Olomouci hrali menej a tréner František Urban chcel, aby sa udržali v zápasovej praxi. Po góle jednej z nich Jevgenije Levčenko viedli v tretej minúte 3:1. Hostky však následne zapli na vyššie obrátky a nechceli dovoliť domácim, aby im gólovo odskočili. O dve minúty neskôr bolo vyrovnané, keď na 3:3 vyrovnávala Krajčíková. V 7. minúte síce Šimková zvyšovala na 6:4 pre svoje družstvo, no následne sa presne trafila aj hosťujúca Schwarzová a tréner František Urban si zobral za stavu 6:5 oddychový čas. Hneď po ňom sa dvakrát z rýchleho brejku presadila Levčenko a po góle Sofie Nagyovej viedli Michalovčanky v 13. minúte 11:6. Topoľčany opäť kontrovali doma gólmi v rade, to však bolo z ich strany posledný odpor, ktorý domácim kládli. V ďalších minútach totiž výrazne začalo narastať skóre v prospech michalovskej Iuventy. Tá viedla po ďalšom góle Levčenko v 18. minúte 13:8 a o päť gólov vyhrávali Michalovčanky aj o desať minút neskôr, kedy presne trafila Soročinová (17:12). Záver prvého polčasu vyšiel lepšie domácim, ktoré po góloch Soročinovej a Dziurovej navýšili polčasoý gólový rozdiel na sedem gólov - 19:12.

Druhý polčas sa už niesol v jednoznačnej réžii domáceho tímu. Ten súpera drvil rýchlymi kontrami. Po jednej z nich dávala s chuťou hrajúca Dziurová v 35. minúte na 21:13. O päť minút neskôr bol rozdiel v skóre už desaťgólový, keď na 24:14 zvyšovala Simona Chorovská. Ani tento náskok Michalovčanky nezastavil a tie súperovi nadeľovali jeden gól za druhým. Jubilejný tridsiaty dosiahli v 45. minúte Jevgenija Levčenko, ktorá upravila na 30:16. Po góle Šimkovej o desať minút neskôr bol stav už 35:19 a napokon výborne hrajúce domáce hráčky dosiahli víťazstvo 38:22, čím vrátili Topoľčanom aj s úrokmi prehru 30:44 z druhého jesenného kola.

Michalovce jun. - Topoľčany 38:22 (19:12)

Pok. hody: 0 - 7/5, vylúčené: 4 - 1. Rozhodovali: Šimko a Štefan - 150 divákov.

IUVENTA jun.: Čičáková, Krebs - Lešková, Dziurová 4, Šimková 2, Chorovská 1, Kniežová 2, Kišiková, Bačiková 4, Soročinová 4, Levchenko 9, Geci 2, Nagyová 4, Ščerbáková, Kocaníková 2, Barátová 4.

ŠKP: Májiková, R. Božiková - Hanová 6/2, Krajčíková 3, K. Božiková 3, Schwarzová 9/3, Ondrušková 1, Novotná.