http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/vudorh0c6pypkhcr.jpg Hádzanárky Iuventy Michalovce skončili svoje účinkovanie v Pohári EHF žien 2014/2015 v 3. kole. Zverenky trénera Borysa Petrovského neuspeli v konfrontácii s ASC Corona 2010 Brašov ani v jednom stretnutí. Po minulotýždňovej domácej prehre 28:31 podľahli Zemplínčanky rumunskému favoritovi aj v nedeľňajšej odvete rozdielom siedmich gólov 27:34 (12:18).

Iuventa pricestovala do Brašova s trojgólovým mankom, ale aj okypteným kádrom o viaceré opory. V samotnom mieste dejiska zápasu sa navyše zranila aj pivotka Horňáková a keďže ďalšia pivotka Kišiková je tiež zranená a Wollingerová hrá skvele na spojke, bol tréner Petrovskyj okrem útlej krídelníčky Holešovej využiť na tomto poste aj spojku Vargovú. Na druhej strane sa vo výbornom svetle ukázali spomínaná Wollingerová, ale aj mladučká ľaváčka Habánková. Postúpil lepší tím, ale Iuventa má na čom stavať.

Lepšie začala Iuventa, ujala sa vedenia gólom Kraskovej, nasledovala kontra Bradeanu z pokutového hodu, no v 3. minúte Levčenková znovu priklonila misky váh na domácu stranu - 1:2. Iuventa akoby pichla do osieho hniezda, pretože nasledovalo šesť gólov Brašova za sebou, čo znamenalo stav 7:2 v 11. minúte po góle Bondar. Až potom sa dokázala presadiť Szollosiová (7:3). Keď ľavoruká Chiper zvýšila po ďalšej útočnej chybe Iuventy už na 12:5, v bráne Gubikovú vystriedala Krebsová, ktorá medzi žrďami ostala až do konca stretnutia. Michalovské hráčky to povzbudilo a Wollingerová v 23. minúte znížila na 13:8. O tri minúty Brašov znovu viedol o sedem gólov, to keď Bradeanu premenila svoj tretí pokutový hod (16:9). Iuventa odpovedala troma gólmi v rade v podaní Wollingerovej, Kucherovej a Habánkovej, nuž a na skóre odrazu svietil stav 16:12. Samotný záver prvého dejstva patril domácim, ktoré gólmi Bradeanu a Chiper stanovili stav 18:12.

Ako Brašov prvý polčas skončil, tak začal aj druhý. Zamfir a Dinca zvýšili v 33. minúte už na 20:12, nuž a hoci medzitým Kucherová skórovala (20:13), v 36. minúte viedla Corona po delovke Zamfir už o desať gólov - 23:13. Lenže práve vtedy sa Iuventa zobudila, gólmi Trehubovej, Levčenkovej, Wollingerovej a Habánkovej dokázala znížiť v 43. minúte už na 23:18! A domáci tréner Burcea si vyžiadal oddychový čas. Ten síce Michalovce mierne pribrzdil, ale tie nasledujúcich desať minút udržiavali minimálne päťgólový odstup. Tento stav platil aj v 53. minúte, keď po góle Habánkovej bol stav 30:25. Iuventa siahala v Brašove napriek výraznému oslabeniu na ešte priaznivejší výsledok, lenže záver vyšiel lepšie Brašovu, ktorý napokon vyhral 34:27.

Brašov - Michalovce 34:27 (18:12)

Pok. hody: 6/6 - 4/4, vylúčené:  4 - 4. Rozhodovali: Todorovičová a Prastalová (obe Bosna a Hercegovina) - 1000 divákov.

ASC CORONA 2010: Mirca Olariu, Dedu - Dinca 2, Bondar 2, Chiper 5, Bradeanu 8/6, M. Neagu, Cirstea, Tacalie 3, Hotea 2, Briscan 3, Apetrei 1, Ratiu 1, Tudor, Pricopi 1, Zamfir 5.

IUVENTA: Gubiková, Zykova, Krebsová - Kucherová 4, M. Holešová, Szollosiová 2, R. Vargová 1, Geričová, Habánková 5, Horňáková, Nagyová, Wollingerová 6, Krasková 1, Bačíková, Trehubova 6/4, Levčenková 2.

Prečítané: 1079x