http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/8gsxe5sd3i37vf0g.JPG Michalovské hádzanárky majú za sebou prvý zápas tretieho kola Pohára EHF, v ktorom narazili na rumunského vicemajstra ASC Corona 2010 Brašov V sobotu pred takmer do posledného miesta zaplnenou Chemkostav arénou síce podali výborný výkon, no ten stačil iba na trojgólovú prehru 28:31 (16:18) a bližšie tak do jarných pohárových bojov má rumunský vicemajster, na pôde ktorého sa v nedeľu 23. novembra 2014 o 17.00 hod. stredoeurópskeho času uskutoční odveta.

Po prehratom prvom polčase Michalovčanky márne ťahali zajaca za chvost. Síce sa viackrát priblížili súperovi na jeden gól, ten následne zapol na vyššie obrátky a opäť získal viacgólový náskok. „Ja si myslím, že sme odohrali dobrý duel,“ rozhovorila sa hráčka Iuventy Patrícia Wollingerová. „Pre divákov, ktorí prišli fakt v hojnom počte, to bol určite atraktívny európsky zápas, len škoda, že s takýmto výsledkom pre nás,“ podotkla ešte michalovská pivotka, či spojka, podľa ktorej bol dôležitý záver prvého polčasu. V ňom Michalovčanky síce viedli dvojgólovým rozdielom, no Brašov uzavrel prvý polčas štyrmi gólmi v rade a vzal tak opraty zápasu do vlastných rúk. „Boli to veľmi dôležité minúty. Vtedy sme urobili pár chýb, doslova sme im dali lopty do rúk. Mali sme to riešiť trochu inak. Aj ja sama som im založila jeden protiútok. Je mi to ľúto, no stalo sa a nič na tom už nezmeníme. Chyby patria k hádzanej a keby sme ich spravili menej, možno by bol aj ten konečný rezultát pre nás priaznivejší,“ uviedla Wollingerová, podľa ktorej ďalších slov Iuvente vždy chýbal k dobehnutiu súpera krok alebo polkrok. „Čo tomu chýbalo? Asi naša lepšia koncovka. V druhom polčase sme zahodili dosť šancí, čo súper rýchlo trestal. Možno sme mali streľbu riešiť inak a vymyslieť niečo iné,“ uzavrela hodnotenie duelu Patrícia Wollingerová.  

V nepremenených šanciach, či stratených loptách, videla vinu sobotňajšej prehry aj kanonierka Iuventy Tatiana Trehubovú. Tá aj napriek zvýšenej pozornosti súperových hráčok zaznamenala osem presných zásahov. „S favoritom dvojzápasu sme odohrali dobrý duel a za výkon sa hanbiť určite nemusíme. Súper hral asi to, čo sme od neho čakali. Mal kvalitné spojky, ktoré vedia dať gól. Rozhodli asi maličkosti a tie sa tentoraz priklonili na stranu Brašova,“ zdôraznila Táňa Trebubová, ktorá sa v ďalších slovách poďakovala divákom. „Veľmi by som im chcela poďakovať. Prišli v hojnom počte a bolo ich počuť. Vždy je lepšie, keď vám po zápase postojačky zatlieskajú a odmenia vás za predvedený výkon.“

Po trojgólovej prehre teraz čaká na Michalovčanky náročná odveta. Čo v nej zmeniť, aby ešte rozdúchavali pahrebu postupu? „O postup ešte určite chceme zabojovať. Bude to však veľmi náročné. Určite nám tréner pustí video a ukáže, aké chyby rozhodli o našej prehre. Keď chceme uspieť musíme zlepšiť asi všetko. Či už obranu alebo streľbu,“ podotkla naturalizovaná Slovenka v kádri Iuventy. Tú okrem nedeľňajšieho odvetného súboja čaká ešte ďalší náročný duel. V stredu sa predstavia totiž v predohrávke 9. kola WHIL na pôde svojho najväčšieho slovenského soka - HK Slovan Duslo Šaľa. Michalovčanky teda odohrajú už druhý anglický týždeň po sebe. „Už sme nato pripravené a myslím si, že nám to príliš neublíži. Čakajú nás možno ešte ťažšie súboje, aké sme odohrali počas minulého týždňa. Nedá sa nič robiť, musíme zabojovať a dať do toho všetko,“ poznamenala Trehubová, ktorá sa následne „oprela“ o stredajšieho súpera Iuventy. „Šaľa je vždy Šaľa. Každý rok majú kvalitné, mladé družstvo, ktoré bojuje do posledných sekúnd. Síce odtiaľ odišli Súkenniková so Szarkovou, no na druhej strane je tam strelkyňa Kertészová, ktorá potvrdzuje svoje kvality v každom zápase. Musíme zabojovať o víťazstvo a ja dúfam, že sa nám to podarí. Určite nie sú silnejšie ako Brašov,“ dodala s úsmevom na perách ľavoruká michalovská opora.

Zdieľaj

Prečítané: 617x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max