http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/8bp0rsa6gswnhjej.JPG Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy deklasovali v stretnutí ôsmeho kola prvej ligy doma Močenok vysoko 49:21 (24:10) a v súboji prvého s posledným si do tabuľky pripísali ďalšie dva body. V nej im naďalej patrí bez straty jediného bodu suverénne prvé miesto. Zverenky trénera Maroša Vikartovského sa najbližšie predstavia v Bratislave proti ŠKP. Tento zápas je na programe v sobotu 22. novembra 2014 o 12.30 hod. Následne sa naše mladšie dorastenky predstavia doma proti nováčikovi z Bardejova, termín stretnutia je v sobotu 6. decembra 2014 o 13.00 hod.

V súboji prvého tímu tabuľky s posledným urobili mladšie dorastenky Iuventy so svojím súperom rýchly proces. Po piatich minútach hry viedli zásluhou Kataríny Ondovej už 5:0 a pevným krokom tak kráčali v ústrety ôsmeho tohtosezónneho víťazstva. Aktuálny líder tabuľky naďalej svojho súpera valcoval. Močenok síce na päťgólové vedenie domácich odpovedal dvoma gólmi v rade, potom však prišla trojgólová šnúra Iuventy a tá po presnom zásahu Lenky Holubovej vyhrávala v 9. minúe 8:2. Náskok domácich narastal aj naďalej. V jedenástej minúte bolo 10:3, no a keď o štyri minúty neskôr dávala Štefaníková na 12:5, lavička hostí reagovala oddychovým časom. Ten však rozbehnuté Michalovčanky nezastavil. Hostky síce znížili zásluhou Bolfovej v 26. minúte na 10:17 vo svoj neprospech, záverečné minúty prvého dejstva ale patrili Iuvente, ktorá šnúrou siedmych presných zásahov natiahla polčasové vedenie na štrnásť gólov - 24:10.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Domáce aj naďalej diktovali tempo hry a svojmu súperovi súkali jeden gól za druhým. Už po dvoch minútach druhého dejstva vyhrávali po góle Štefaníkovej 26:10 a po presnom zásahu Solárovej v 40. minúte bol rozdiel v skóre už dvadsaťgólový (33:13). Náskok Iuventy aj naďalej narastal a v záverečných minútach sa riešila iba otázka, či Michalovčanky nastrieľajú svojmu súperovi päťdesiat gólov. Ešte päť minút pred koncom, keď po päťgólovej šnúre viedli 47:17 sa zdalo, že to môže byť realitou. Keď na začiatku poslednej minúty Ondová zvýšila na 49:21, tréner Vikartovský vysunul obranu, no vytúžený päťdesiaty gól do siete Močenka už neprišiel. Šancu na to mala v záverečných sekundách Štefaníková, ktorá však minula hosťujúcu bránu, a tak sa zápas skončil dvadsaťosem gólovým víťazstvom Iuventy - 49:21.

Michalovce - Močenok 49:21 (24:10)

Pok. hody: 1/1 - 1/1, vylúčené: 2 - 3, navyše ČK: 60. Lenčešová (Močenok, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Šimko a Štefan - 100 divákov.

IUVENTA: Brhlíková, Babincová, Mulíková - Holubová 6, Dilíková 4, K. Bačíková 4, K. Ondová 8, Solárová 5, Štefaníková 14, A. Holejová 7/1, Kaločayová 1.

HK JUNIOR: Karlubíková, Bihariová - Beranová, Bolfová 8, Szilagyiová 5, Péterová 1, Lenčešová 2, Chudačiková 1, Šoková 4/1.

Prečítané: 1435x