http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/upxy54ijigso5p4r.JPG Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 8. kola prvej ligy doma nad Močenkom 30:24 (15:14) a poistili si vedenie v priebežnom poradí tabuľky. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia v Bratislave proti ŠKP. Tento zápas je na programe v sobotu 22. novembra 2014 o 14.00 hod. a týmto stretnutím sa pre nich jesenná časť súťaže skončí.

Vstup do stretnutia vyšiel lepšie Močenku, ktorý po troch minútach viedol 3:0. Iuventa kontrovala troma gólmi v priebehu poldruha minúty a bolo vyrovnané. O ďalšie tri minúty už po góle Chorovskej viedla 5:3, ale dokázali v priebehu minúty zrovnať skóre. Potom sa oba tímy naťahovali o každý gól, až presný zásah Barátovej v 14. minúte znovu stanovil vyššie vedenie domácich - 9:7. Lenže Močenok odpovedal tromi gólmi v rade a v 17. minúte sa zásluhou Dianovej znovu ujal vedenia - 9:10. Keď Rabeková o dve minúty znovu skórovala (10:11), vyžiadal si tréner domácich František Urban oddychový čas. Ten zabral. Barátová troma premenenými sedmičkami za sebou otočila v 25. minúte skóre (13:11). Do konca prvého polčasu ešte stihol Močenok vyrovnať, lenže posledné slovo patrilo mladučkej Holejovej, ktorý strhla vedenie na michalovskú stranu - 15:14.

Po prestávke sa strelecky uviedla ďalšia hráčka z lavičky Kniežová (16:14) a keď tá istá hráčka zvýšila v 34. minúte vedenie Iuventy už na rozdiel štyroch gólov (18:14), siahla po zelenej karte aj trénerka Močenka Darina Braunová. Nepomohlo. V 37. minúte Šimková zvýšila už na 21:15. Až potom sa hosťujúci celok zmobilizoval, v krátkom časovom slede znížil na 22:18. Následne skórovala Barátová (23:18), ktorá sa však pri streľbe zranila a viac do hry nezasiahla. Močenok pridal a v 53. Minúte dokázal vďaka Rabekovej znížiť na 24:21. Iuventa však dokázala odpovedať trojgólovou šnúrou a šesťgólové vedenie 27:21 sa ukázalo ako rozhodujúce.

Michalovce - Močenok 30:24 (15:14)

Pok. hody: 7/5 - 5/4, vylúčené: 0 - 3. Rozhodovali: Šimko a Štefan - 100 divákov.

IUVENTA: Čičáková, Mulíková - Lešková 1, B. Ondová, Chorovská 4, Kniežová 3, Danková, Šimková 7, Barátová 6/3, A. Holejová 2/1, Soročinová 6/1, Ščerbáková, S. Kocaníková 1.

HK JUNIOR: Karlubíková - Rabeková 6/2, Verešová 2, Lenická, Tóthová 1, Dobišová 3/2, Lenčešová 1, Dianová 10, Jagriová, Benčíková 1.

Prečítané: 1467x