http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/a7hw6hfhaexf4r0h.jpg Aj druhý zápas, ktorý bol príznačný súbojom o prvé miesto, zvládla michalovská Iuventa na výbornú. Zverenky trénera Borysa Petrovského po výbornom výkone do slova a do písmena rozobrali pražskú Slaviu a po ich stredajšom jedenásťgólovom víťazstve 34:23 (17:11) získali v tabuľke pred prenasledovateľmi sľubný trojbodový náskok. Nuž a už pred posledným jesenným kolom je jasné, že prezimujú na prvom mieste tabuľky. Iuventa pritom zápasí s veľkou maródkou a jej tréner musí neraz so zostavou kúzliť. Napriek tomu si Iuventa drží vysoký výkonnostný štandard.

Úvod zápasu bol z oboch strán vyrovnaný. Iuventa sa aj napriek tomu držala v trojgólovom vedení, keď v 21. minúte viedla 12:9. Potom sa však začala karta obracať. Michalovská brankárka Lucia Gubiková na deväť minút zavrela bránu a Iuventa sa tak dostala do rozhodujúceho trháku. Do polčasu jej náskok narástol na šesť gólov (17:11). "Bol to veľmi dôležitý úsek zápasu," rozhovorila sa hráčka Iuventy Michalovce Patrícia Wollingerová, ktorá následne dodala. "Po vyrovnanom úvode sa Lucka chytila v bráne, čo nám umožnilo zisk viacgólového náskoku. Tento moment nám dosť pomohol aj v psychike a v druhom polčase sme už kontrolovali priebeh hry, a zvyšovali svoj náskok. Pred zápasom som určite až také výrazné jedenásťgólové víťazstvo nečakala. To asi nikto z nás, pretože sme nastúpili dosť oslabené. Boli sme prekvapené, ako dobre nám to išlo." Práve Wollingerová sa zaskvela krásnym momentom v 44. minúte, kedy zaznamenala gól cez celé ihrisko. "Ak sa mám priznať, takýto gól som ešte nedala. V prvom momente som to chcela hodiť Terke do trháku, no vzápätí som uvidela, že brankárka je z brány ďaleko a preto som to skúsila hodiť na bránu. Vidíte, vyšlo to," s úsmevom poznamenala michalovská pivotka, ktorá v stretnutí zaťažila konto "zošívaných" piatimi presnými zásahmi.

Michalovčanky sa tak vysokou výhrou naladili na sobotu, kedy ich čaká ďalší, pravdepodobne ešte tvrdší oriešok. Vo svojej domovskej Chemkostav aréne totiž absolvujú prvý duel tretieho kola Pohára EHF, v ktorom o 17.30 privítajú rumunského vicemajstra ASC Corona 2010 Brašov. "Bude to pre nás v priebehu niekoľkých dní ďalší ťažký zápas. Brašov má vo svojom rade viacero skúsených hráčok a rumunských reprezentantiek. V tejto sezóne sa im darí, keď držia krok s čelom tabuľky svojej ligy. Súper to tak bude s najväčšou pravdepodobnosťou ešte náročnejší, ako bola Slavia v stredu," podotkla Patrícia Wollingerová.

Iuventu aj naďalej v tejto sezóne neprestávajú prenasledovať zranenia. Okrem dlhodobo zranených Rebičovej, Geričovej a Olšovskej proti Slavii Praha nehrala ani Hruščáková a celý duel iba na lavičke presedela Kučerová. "Ja verím, že sa na záver jesene ešte dáme dokopy. Tých boľačiek je naozaj dosť, no keď sa na to pozrieme, čakajú nás už iba tri zápasy, čo sa zvládnuť určite dá. Musíme do nich dať všetko a potom príde zaslúžený oddych," dodala na záver pivotka michalovskej Iuventy a členka širšieho reprezentačného kádra. 

Zdieľaj

Prečítané: 801x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max