http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/34yuy5ybchzny6om.jpg PRIDANÁ FOTOGALÉRIA. Bravó, dievčatá! Hádzanárky michalovskej Iuventy deklasovali v šlágri 8. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže (WHIL) pražskú Slaviu 34:23 (17:11) a v súboji o prvé miesto tabuľky získali po výbornom výkone dva dôležité body. Zverenky trénera Borysa Petrovského sa najbližšie predstavia doma už túto sobotu 15. novembra 2014 o 17.30 hod., keď v úvodnom stretnutí tretieho kola Pohára EHF privítajú rumunského vicemajstra ASC Corona 2010 Brašov. Následne budú v stredu 19. novembra 2014 o 18.00 hod. predohrávať stretnutie 9. kola WHIL, nuž a v nedeľu 23. novembra o 17.00 SEČ nastúpia na odvetu Pohára EHF v Brašove.

Iuventa nastúpila na predohrávaný šláger ôsmeho kola WHIL proti pražskej Slavii s vedomím, že ak chce zvýšiť svoj náskok na čele tabuľky, musí „zošívané“ doma zdolať. Zverenky trénera Tomáša Hlavatého pritom iba v sobotu vyhrali na pôde českého majstra v Moste, čo dôležitosť tohto stretnutia len zvyšovalo. Na druhej strane tréner michalovského tímu Borys Petrovskyj musel akútne riešiť absenciu skúsenej spojky Lucie Hruščákovej, pričom reálne nemohol počítať s ešte zranenou rozohrávačkou Juliou Kucher, ktorá už aspoň sedela na lavičke. Aj preto dostala priestor talentovaná, ešte len 16-ročná mladšia dorastenka Vladimíra Bajčiová. Iuventa aj napriek všetkým spomínaným problémom podala azda najlepší výkon v doterajšom priebehu sezóny a napokon českého vicemajstra vyprevadila domov s jedenásťgólovým výpraskom.

Prvé gólové slovo patrilo pražskej Keclíkovej, ktorá strelou pri signalizovanej pasivite poslala Slaviu do vedenia, čo sa stalo zároveň aj poslednýkrát v zápase. Iuventa odpovedala vyrovnávajúcim gólom Bačíkovej a keď Krasková úspešne premenila dve druhé vlny, Iuventa v 4. minúte vyhrávala 3:1. Domáce viedli druhýkrát o dva góly v 8. minúte, keď Bačíková v oslabení zvýšila na 5:3. Keď o dve minúty neskôr Trehubová svojim prvým gólom prestrelila Satrapovú, vyžiadal si tréner Slavie Tomáš Hlavatý oddychový čas. Po ňom sa do brány hostí postavila kmeňová hráčka Iuventy Kristína Sedláčková, ktorá si okamžite po svojom príchode pripísala tri zákroky za sebou. Iuventa sa napriek tomu rozbehla a v 15. minúte po úspešnom trháku Szollosiovej viedla aj vďaka skvelej Gubikovej 8:5. Slavia ale dokázala o dve minúty po góle Stellnerovej znížiť (8:7), potom ešte aj v 20. minúte vďaka Chmelářovej druhýkrát streliť kontaktný gól (10:9), no potom začala žiariť fantastická brankárka Lucia Gubiková (viac ako 50 percentná úspešnosť zákrokov) a Iuventa šiestimi gólmi v rade natiahla v 28. minúte vedenie lídra tabuľky na 16:9! Až potom po deväťminútovej pauze dokázala skórovať Rajnohová (16:10). Trinásť sekúnd pred koncom ešte dokázala korigovať Jonášová (16:11), ale tesne pred klaksónom Trehubová bombou do vinkla stanovila polčasové skóre na 17:11.

Hneď pri prvom útoku Wollingerová so šťastím pri pasivite gólom a lá „angličák“ zvýšila na hrozivých 18:11. Iuventa sa nadýchla k demontáži pražského tímu a keď v 37. minúte Trehubová zvýšila na rozdiel desiatich gólov (23:13), bolo všetkým jasné, že víťazom šlágra bude Iuventa. Slavia, ktorá mala slabučkú streľbu, síce zopárkrát znížila na prijateľnejší rozdiel, ale všestranne lepšie Michalovce postupne navyšovala svoj náskok (V 54. minúte Szollosiová 32:20). Tréner Borys Petrovskyj dal postupne priestor aj hráčkam z lavičky, pričom mladučká Bajčiová sa svojej ženskej premiéry dočkala v 56. minúte. Iuventa vyhrala zaslúžene a pripísala si rekordné víťazstvo v tomto ročníku nad súperom z prvej šestky tabuľky.

Michalovce - Praha 34:23 (17:11)

Pok. hody: 4/4 - 4/3, vylúčené: 5 - 4, navyše ČK: 42. Levčenko (Iuventa, za tri fauly). Rozhodovali: Mandák a Rudinský - 800 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Zykova, Krebsová - Kucherová, M. Holešová, Szollosiová 5, R. Vargová, Habánková 1, Horňáková 3, Nagyová, Wollingerová 5, Bajčiová, Krasková 5, Bačíková 5, Trehubova 10/4, Levčenková.

SLAVIA: Kudláčková, Satrapová, Sedláčková - Chmelářová 1, Franková, Rajnohová 7/2, Jonášová 1, Kordovská 1, H. Kutlvašrová 3, Pokorná, Jedličková, Keclíková 4/1, Stellnerová 4, Chlupová 2.

Zvyšné výsledky a program 8. kola WHIL, streda 12.11.2014 o 18.00 hod.: Poruba - Zlín 22:16 (15:7), sobota 15.11.2014 o 15.00: ŠKP Bratislava - Šaľa 26:45 (11:21), 17.00: Partizánske - Olomouc 20:30 (8:16), Veselí nad Moravou - Písek 31:20 (17:11), predohrávka: Prešov - Most 18:24 (11:13).

Následujúci program:

1. zápas 3. kola Pohára EHF: IUVENTA - ASC Corona 2010 Brašov (sobota 15. novembra 2014 o 17.30 hod.),

9. kolo WHIL: Duslo Šaľa - IUVENTA (streda 19. novembra 2014 o 18.00 hod.),

2. zápas 3. kola Pohára EHF: ASC Corona 2010 Brašov - IUVENTA (nedeľa 23. novembra 2014 o 17.00 hod.).

Prečítané: 2577x