http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/4qc5obyrofm72mg2.JPG Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v šlágri šiesteho kola prvej ligy doma nad Bytčou 29:21 (17:11) a prvýkrát v sezóne sa katapultovali do čela priebežnej tabuľky. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia v stretnutí siedmeho kola prvej ligy na palubovke UDHK Nitra, tento zápas je na programe v sobotu 8. novembra 2014 o 15.00 hod. Doma ich potom uvidíme v nedeľu 16. novembra 2014, keď o 13.00 hod. privítajú HK Junior Močenok.

Staršie dorastenky Iuventy pred zápasom s Bytčou vedeli, že akékoľvek víťazstvo ich premiérovo v tejto sezóne posunie do čela tabuľky. Lenže tento plán spočiatku nevychádzal podľa ich predstáv. Vedenia sa ujala Bytča a keď v 12. minúte zvýšila Pastorková z pokutového hodu na 4:2 pre Bytču, musel si vyžiadať tréner domácich František Urban oddychový čas. Ten zaúčinkoval okamžite, najprv Habánková a po nej Barátová zariadili vyrovnanie (4:4). Bytča viedla ešte aj v 20. minúte (5:6), ale potom odštartoval nevídaný marš rýchlonohej krídelníčky Jany Dziurovej, ktorá piatimi gólmi z brejkov za sebou doslova roztrhala bytčianske nádeje a v 23. minúte už bolo 10:7.  Dziurová „úradovala“ aj naďalej a v 25. minúte zvýšila už na 12:8. Hlavne vďaka nej a výborne chytajúcej brankárke Čičákovej Iuventa stanovila polčasové skóre na 17:11, pričom záverečný gól prvého dejstva strelila, ako inak, Dziurová a ,ako inak, po rýchlej kontre.

Druhý polčas odštartovala gólom v 33. minúte Barátová (18:11) a v 39. minúte už Michalovce viedli o deväť gólov - 22:13, lenže Bytča sériou štyroch gólov znížila v 43. minúte zásluhou Radky Záhumenskej na 22:17. Iuventa znovu ožila a tromi gólmi v rade zvýšila svoj náskok v 47. minúte gólom Ščerbákovej na 25:17. Od tejto chvíle oba tímy skórovali ešte štyrikrát, a tak sa zrodilo zaslúžené víťazstvo Iuventy 29:21.

Michalovce - Bytča 29:21 (17:11)

Pok. hody: 2/0 - 8/4, vylúčené: 3 - 1. Rozhodovali: Vydra a Gedeon - 100 divákov.

IUVENTA: Čičáková, Hurčíková, Mulíková - Lešková 2, Dziurová 10, B. Ondová, Chorovská, Habánková 3, Kniežová, Danková 1, Šimková 1, Barátová 4, Soročinová 4, Ščerbáková 3, Grobelníková 1.

MHK: Furgaláková, D. Mičienková - Bajzová, Kmošenová 1, Bačikovská 1, Hrtánková, Čillíková, K. Mičienková, Pastorková 4/2, Re. Záhumenská 6, Hanulíková 5/2, Ra. Záhumenská 3, Pistovčáková 1.