http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/dj8ib2rajht7bppq.JPG Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy suverénnym spôsobom zvíťazili v piatkovom stretnutí 6. kola prvej ligy doma nad MHK Bytča 33:17 (15:8) a upevnili si prvú priečku v tabuľke. Zverenky trénera Maroša Vikartovského sa najbližšie predstavia v šlágri siedmeho kola prvej ligy na palubovke druhého UDHK Nitra, tento zápas je na programe v sobotu 8. novembra 2014 o 17.00 hod. Doma ich potom uvidíme v nedeľu 16. novembra 2014, keď o 15.00 hod. privítajú HK Junior Močenok.

Súboj s lanským majstrom sľuboval pre Iuventu zaujímavú hádzanú, ale tabuľkové postavenie pre zápasom hovorilo iné. To sa aj konečným výsledkom potvrdilo. V pohode hrajúce domáce svojho súpera s prehľadom sfúkli a nebyť extrémneho množstva zahodených šancí, mohli vyhrať ešte oveľa výraznejšie.

Úvod zápasu bol pritom na góly chudobný, vedenia sa ujala Bytča gólom Hornákovej. Za Iuventu vyrovnala z pokutového hodu M. Kocanová. Iuventu poslala do vedenia v 5. minúte Solárová a skóre začalo postupne narastať, v 12. minúte bolo po góle M. Kocanovej 6:2, v 20. minúte po presnom zásahu Solárovej 8:4. Iuventa hrala rýchlo a na minimálny počet sekúnd v útoku. Jej pestrá hra na súperky platila a do prestávky si michalovské dievčatá vytvorili sedemgólový náskok - 15:8.

V rovnakom duchu sa niesol aj úvod druhého dejstva, už v 36. minúte bol po prieniku M. Kocanovej rozdiel v skóre desaťgólový - 19:9. Domáce šliapali až do 42. minúty, kedy Solárová podstrelom zvýšila na 25:11. Potom prišlo poľavenie, čoho najjasnejším dôkazom je sedem (!) zahodených trhákov Iuventy po sebe... Príležitosť dostala lavička, tréner Vikartovský dal šancu aj brankárke Brhlíkovej a gólostroj Iuventy sa napokon zastavil na výsledku 33:17.

Michalovce - Bytča 33:17 (15:8)

Pok. hody: 4/3 - 1/1, vylúčené: 1 - 0. Rozhodovali: Vydra a Gedeon - 100 divákov.

IUVENTA: Brhlíková, Babincová, Mulíková - Holubová, Dilíková 1, K. Bačíková 4, A. Holejová 2, K. Ondová 2, M. Kocanová 8/2, Solárová 6, Vancová, Štefániková 4, Ľ. Nemčíková 2, D. Kaločayová 1, Bajčiová 3.

MHK: Kubová, Furgaláková - Čilliková 2, Gaňová 1, Bajzová 1, Augustínová 1, Červenková, Bačikovská 4, Hrtánková 3/1, Hornáková 3, Holincová 2, Weberová.